Kaikki tervetuloa. Maailman rauha patsaalle. Patsas kuvaa hyvin palstalaisten mielialoja. Maalaiset ja espoolaiset ottakaa jotain kättä pitempää mukaan että on jotai mikä tanassa kun tavataan. Meillä tulee olemaan hauskaa. Namiskin tulee.
Hakaniemessä on tapaaminen
kaikilla 50 plussa
281002
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
rautaa rajalle ja kertasinkoja kehityalueen lapsille.
...kieltäytyä kunniasta:(
mun nauraa :DD
Espoosta.
Meiltä saa kyydin sekä tämän viikon perjantaina, että lauantaina kehäkolmosen sisäpuolelle.
Huom! Maksuton kyyti.
Ei sitten paljon yli kahden metrin mittaisia käsitavaroita, sillä peräkärryä ei oteta matkaan.
ei sitten heinäseipäitä mukaan/ko? :))
ei tartte peräkärryä meidän takia.
hiukan oman suvun käyttöön.
Ei vaan vakavasti puhuen! Vein sinne kehä ykkösen sisäpuölelle sivistystä!
Suurin osa ihan maalaisjärkeä ja asennetta henkselien käytön lisäämiseksi.
Mä luulen ettei näin lämpöisillä, voi pipa kiristää, kyllä sen täytyy olla vyötärö joka ahistaa!:))
sais ottaa sellaiset pyöröpuikot.
Tuolta niskan takaa kiertäen ja hihojen sisään metallipäät.
Siinä ne olis ahan käyttövalmiina, mut vaan varalla!
Mahtuuko pesismaila?
kyllä, mutta taidan boxin ottaa varolta matkaan, sillä varusteluarsenaalin määrä/koko muodostunee melkoiseksi.
Ajattelin huomenissa ajaa jo kesätukan, sellaisen ysimillisen siilin, portsaritukan!
helmikuun pakkanen panee.
Jenkkipystäri?
kopio vain!
Enhän minä aitoa jekkitukkaa, eeeiii!:))
Kapiaisilla Kauhavan lennostossa aikoinaan 60-luvulla oli jenkkipystärit:)
suolapitoinen, vai mitä 'se' on pään sisuspuoli, ettei pakkanen mahda mittään.:)
On se huomenissa luppukin lumi sulanut täältä, pirkanm. etelään, oli se niin apeaa ja likaisen näköistä tienvarret!
Käytiin nuorimmaisen synttärikahvilla, kun hänellä tänään/huomenna vapaata opiskelusta ja viikonloppuna menee sisko ja muut 'samanaikakauden' kaverit synttäreitä viettämään.
Veli ei pääse, koska kymmenen päivän työputki alkoi tänään.
Lisäksi kokopäivä opiskelija hänkin.
suurin syy lyhyeen tukkaan. (ja mitä siitä enää jäljellä on.)
Kiva mennä suihkun jälkeen nukkumaan, kun hanan sulkee niin hiukset oitis kuivat.
minäkin voin tulla, kunhan ohjeistus ja opastus tuosta huomattavasti vielä paranee!
Minun täytyy nyt alkaa organisoida oikei kunnolla tätä tapahtumaa. Pidettäiskö se nyt keväällä vaiko jätettäis vähän myöhempään kevääseen. Heinäseipäitäkin on niin vaikea irrottaa maastatähän aikaan vuodesta. Meillä on sitten tasavertaisuus. Saa otta kiini jos haluaa. Sylipaini on vahan niukin naukin kun nupu kivetyksestä kysymys. Kesä ehkä kivampi järjestää, pääsis uimaankin ja Korkeasaareen. Voitais teljetä karhu häkkiin ne jotka on erimieltä kylmän tyynesti.
oikeen hyvin, aikaisemmin tai vähän myöhemmin, toripäivänä tietenkin.
Kokoontuvat sinne muutenkin.=)
mutta luulenpa, että pääsiäisenä ois kauniimpi ilma, ja rauhallisempaa. Tai Tiburtuksen päivänä, ettei tarviis taistella. Kun en halua mitään sotatilaa, en.
niskalenkki kierrepuikoilla on kyllä aikas hyvä idis :))
Sinne vaan kaikki sinkut "neulomaan" :)
"kutimaan"..Hihii..
taitaa olla jalo taito! Saas nähdä osataanko?!;)
Ei minkään missään nimessä sentään. Vapun juhlat tiukasti erillään. Johonkin on raja vedettävä. Juhlat ovat nyt 50 plussalaisille ilman puoluekantaa. Kaikkki värit ja värkit tervetulleita. Sukkapuikosta puimakoneeseen jos jättää parkkiin rautatieasemalle. Siellä on tonttia isoimmillekin vehkeille. musiikkitalon tontti ammottaa tyhjyyttään. Marisijat ja mässyttäjät jääköön taka-alalle torille. Patsaalla tavataan. Tehdään siitäkin perinne. Yhtä iloisena ja riehakkaana kuin patsaskin.
sopivampi kuin Manta?
jompi tai kumpi hakikseen, niin äänestetään!!
palstalla. maailman rauha patsas on tarpeellinen ja näin ollen saa nököttää hakaniemen rannassa. ovelaa ketkuilua tää minun kalluppi vai?