Mikä työvoimapula?

Kovasti mamut ihmettelee,missä se suomalaisten
viranomaisten peräänkuuluttama työvoimapula
piileskelee,onko sitä ehkä ollenkaan???Otetaanko
turhaan uusia määriä jopa täysin kouluja käymättömiä mamuja tänne veronmaksajien piikkiin
lorvimaan?
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvin läheltä mamujen touhuja seuranneena voin sanoa, että maassamme elää loisia, jotka eivät todellakaan ole tulleet tänne töihin, vaan nauttimaan yhteiskuntamme eduista ja palveluista.

Raiskaukset lisääntyy ja vankilat täyttyy näistä joutomiehistä ja tämäkö se nyt sitten rikastuttaa meidän kulttuuriamme?? Vankiloissakin heille tulee järjestää erityissuojelua kun heitä aina niin kovasti sorretaan ja ressukat pelkää kovasti.

Mihin tämä yhteiskunta on menossa...muslimit määrää kohta tahdin ja kristityt/suomalaiset vaan ymmärtää. Kun kaikki menee mamuilla toistuvasti pieleen , syy on kotoutumisen epäonnistuminen, joka myös tietenkin on suomalaisten syytä?!

Äänestä

täällä jo pitkään. Jo vuosia on puhuttu että kun suuret ikäluokat jäävät eläkkeelle niin työvoimapula iskee. Milloinkohan tämä aika todellisuudessa on? Tietääkö kukaan vuosilukuja? Nyt kun katsellaan esim paperitehtaiden tulevaisuutta niin taas on yt-neuvottelut edessä.. sahoilla ja vaneritehtailla menee myös päin helvettiä. Minä ennustan että kyseisiltä aloilta ainakin häviää satoja työpaikkoja seuraavan viiden vuoden sisällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lahden mamut kysyy kirjoitti:

Kovasti mamut ihmettelee,missä se suomalaisten
viranomaisten peräänkuuluttama työvoimapula
piileskelee,onko sitä ehkä ollenkaan???Otetaanko
turhaan uusia määriä jopa täysin kouluja käymättömiä mamuja tänne veronmaksajien piikkiin
lorvimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu