Taidan olla hullu, mutta mielestäni Voldemortin näyttelijä Ralph Fiennes on söpö in real life. Siis ei ihan hyvännäköinen mutta söpö sillä tavalla että kyllä sellaisen kanssa lähtisi treffeille (jos ikäero vain ei olisi näin suuri).On kyllä jouduttu käyttämään kauheasti maskeerausta, että se Voldun naama näyttää rumalta. En ole ainakaan huomannut että muut Fiennesiä ihkuttaisivat. Onko täällä muita Fiennes-faneja?
Vastaukset 8
- käsitellään muuten
tietokoneella.
- huomata,
että myös nuoremmalla katsojakunnalla on hyvä maku :-)
Ralph Fiennesillä on tavattoman suuri määrä faneja, ja varsinkin naispuoliset ovat yleensä suunnilleen täysin lääpällään. Toki "Rafen" elokuvista suurin osa on tarkoitettu vanhemmalle katsojakunnalle kuin mikä on keskimääräinen Potter-yleisö. Osa rooleista on hyvinkin rankkoja. En tiedä ikääsi, mutta kannattaa tutustua esim. elokuviin Englantilainen potilas, Schindlerin lista (hyytävän hyvä keskitysleirin komentajana), Jutun loppu, Punainen lohikäärme, the spider jne. Yksi suurimmista elokuva-alan vääryyksistä on se, että Fiennes ei voittanut Oscaria Schindlerin listasta.
Vähän kevyempää Fiennes-tavaraa on esim. Tupla tai kuitti (alkuper. nimeltään Quiz show), Oscar&Lucinda, ja Avengers (joka on oikeasti huono elokuva, mutta Ralph on siinä aivan tavattoman söpö) tai vähän aikaa sitten tv:stäkin tullut Unelmien Manhattan (huono leffa, surkea kemia Jennifer Lopezin kanssa, mutta Rafe on nätti). Ainakin Internet Movie Databasen mukaan paljon leffoja tulossa vuoden-kahden sisällä (siis muitakin kuin sellaisia joissa Fiennesin aristokraattiset piirteet on peitetty julman valkoisen maskin alle).
Kiinnitäpä huomiota miehen ääneen ja silmiin.
Heh. Itse olen fanittanut Fiennesiä jo Schindlerin listasta lähtien eli apua, jo about 15 vuoden ajan :-) - gabriele
hyvä Voltsu mutta muita Fiennes-leffoja en oo nähny.
Kauheeta vain oli ettei se edes vaatinut Potter 4 ittelleen punasia silmiä :/- on tosi
ihku!
- -.-'
Se on itte sanonu että punasilla silmillä olis vaikeenpi ilmaista tunteita.
- --------
-.-' kirjoitti:
Se on itte sanonu että punasilla silmillä olis vaikeenpi ilmaista tunteita.
"Se on itte sanonu että punasilla silmillä olis vaikeenpi ilmaista tunteita."
Missä sillain on lukenu? Ja eikö ne silmät ois värjätty tietsikalla.
- kyllä
niin ihku, että p*nisin
- mielestä
sen on ihan p*rseestä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531067Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560