tunnistaako kukaan??

semmosta ajattelin kysyä...että kun menkkani on juuri loppunut ja harrastan seksi seuraavana päivänä niin seksin aikana ja jälkeen tulee hirveesti kirkasta verta.onkohan tua normaalia?sitten toinen epäilys..kohtuuni ottaa todella kipeää kun mies työntyy syvälle sisään tätä on kestänyt puol vuotta,aikaisemmin ei ole näin ollut.myöskin aina välillä kohtua särkee.ja sitten alavatsassa tuntuu pistoksia/viiltoja munasarjan kohdilla,vähä niinku menkkakivut.mitäköhän tämä on?
7588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

..hyvä ihminen, mene raukka jo lääkäriin. Ei toi voi olla aivan normaalia. en ole ainakaan ikinä kuullut kenelläkään samoja oireita, siis omassa kaveripiirissäni. Tarkoitatko, että sulla on noi kummatkin oireet aina vain menkkojen jälkeen?

Äänestä
  • juu kyllä ne on aina silloin.pitäisi kyllä varata aika lääkäriin..pelottaa vaan että mitä sieltä saa tietää..

    Äänestä

itselleni tuli nyt myös paniikki... nimittäin on myöskin tullut yhdynnässä muutaman kerran verta. hiljattain on myös tuntunut sellaista outoa painontunnetta välillä alavatsassa ja aivan kuin jotenkin särkisi tai jotain ihan ihan alas, en tiiä onko siin kohtaa virtsa vai mikä. tuntunu kumminki tosi oudolta. lääkäris en oo kumminkaa viittiny käydä ku oon ajatellu et seuraan ensin tilannetta.
ja tota pistelyä on myös tuntunut alavatsassa ja toisella puolella vatsaa joskus vihlasua(yleensä yön aikaan saattaa tulla).

Äänestä
  • moikka.uskon että säikyttää mutta täällä on useampikin eri-ikäinen nainen kirjoittanut samasta viasta kikun jälkeen tai aikana.itse kysyin asiasta sairaanhoitajalta ja hän sanoi että emättimen limakalvot saattavat hankauksen aikana rikkoutua ja vaurioitua ,varsinkin jos varustus on suuri ja tahti kovanlainen. ei kuulema vaarallista mikäli ei ala vuotamaan reilusti sen jälkeen vaan paperiin tulee tai vehkeeseen jonkin verran.asiasta on paljon kirkoiteltu.ei kovin harvinainen ilmiö.mutta sehän varmastikin säikäyttää.tarkkailkaa ettei kipuja ole ja runsasta jälkivuotoa aktin jälkeen.

    Äänestä

  • kuulostaa tutulta..mä rupesin pelkäämään että mulla on joku kohtu syöpä mitä ny tualta netistä oon lukenu..on kyl parempi että tilaa ajan lääkäriin..se voi olla mitä vaan ja parempi varmaan saada tietää kuin koko ajan pelätä..

    Äänestä

Minulla tulee aina kuukautisten jälkeen harrastetussa seksissä hieman verta ja tämä johtuupi siitä, ettei limakalvo ole vielä ihan oma itsensä.Yhdyntä tekee myös kipiää aina välillä. Mutta jos yhdyntä tekee sinulla lähes aina kipeää ja vihlovia tunteita on pitkin kuukautta, suosittelen lääkärille menoa. Edelleen toitotan, etteivät yhdyntäkivut ole koskaan normaaleja (jos toistuvat eri asennoissa)!

Äänestä
  • kuulostaa järkevältä..ajattelin mennä lääkäriin tutkittavaksi,tuleepahan sitten vähän helpottuneempi olo ku tietää varmanpäälle että mikä on..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuva! kirjoitti:

semmosta ajattelin kysyä...että kun menkkani on juuri loppunut ja harrastan seksi seuraavana päivänä niin seksin aikana ja jälkeen tulee hirveesti kirkasta verta.onkohan tua normaalia?sitten toinen epäilys..kohtuuni ottaa todella kipeää kun mies työntyy syvälle sisään tätä on kestänyt puol vuotta,aikaisemmin ei ole näin ollut.myöskin aina välillä kohtua särkee.ja sitten alavatsassa tuntuu pistoksia/viiltoja munasarjan kohdilla,vähä niinku menkkakivut.mitäköhän tämä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu