Onko tämä...

Telepaattityttö

..telepatiaa?

Olen seurustellut noin 2v. Miehen kanssa,jonka tunne jonkinlaiseksi sielunystäväkseni..

Tässä esimerkkejä:

Kerran,kun istuin sohvalla ja miesystäväni(sanotaan vaikka Mikko) oli kauempana pöydän ääressä tupakilla.Hän piirteli johonkin lehteen,itse piirtelin myös siinä sohvalla ja katsoin välillä telkkaa.En voinut mitenkään nähdä,mitä Hän siellä piirteli.

Sitten kohta kysyin Mikolta,et mitä piirtelet siellä,ja hän näytti kuvan,rupesin nauramaan jo pelkästä ihmetyksestä,koska kuva oli täsmälleen sama kuin mitä olin itse piirtänyt paperille.

Toinen vähän kesympi juttu on se,et Mikko osaa niin helposti lopettaa lauseeni ja välillä tuntuu,et Hän lukee ajatukseni vaikka kyseessä olisi jokin ihan arkipäiväinen asia.

Lisäksi monesti,kun soitan hänelle,niin hän sanoo ensimmäisenä et aatteli muuten just soittaa mulle:)Eli se on ollut sekunneista kiinni. Tätä kyllä on tapahtunut toisinkin päin.

En tiedä sitten,onko tässä hommassa mitään telepaattista,itse kyllä toivoisin et olisi edes vähäsen:)

2

630

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Isislux

      Läheisillä ja toisiaan rakastavilla ihmisillä, esim. aviopareilla, äidillä ja lapsilla, sisaruksilla ym. on usein telepaattinen (ja henkinen) yhteys. Siinä henkilöt ovat samalla aaltopituudella, eli heidän ajatuksensa ja tunteensa ovat siis tavallaan virittyneet samalle taajuudelle. Joten silloin tietyt asiat ponnahtavat välillä toisen mielestä toiseen.
      Aivan kuten radioaallot ja tietylle taajuudelle viritetty radiovastaanotin.

      Tämä yhteys tulee esille useimmiten silloin kun mieli on rennoimmillaan, esim. juuri kuvailemassasi piirtely/TV:n katselutilanteessa, jolloin mieli ei ole keskittynyt yhteen asiaan vaan harhailee.

      Ajatukset ovat energiaa. Ja jos keho pystyy ottamaan vastaan näkymätöntä energiaa esim. Auringosta, niin miksi ei sitten ihmisten mielistäkin.
      Nykyaikana kuitenkin kaiken tämän melun, kuvien, värien ja muiden härpäköiden maailmassa, jossa meitä pommitetaan jatkuvasti uusilla ärsykkeillä mieltä on usein vaikea saada viritettyä oikealle taajuudelle. Siksi monet ihmiset eivät ymmärrä juuri mitään edes omista ajatuksistaan tai kehonsa viesteistä, saatika sitten toisten ajatuksista, ja siksi telepatiaa pidetäänkin usein täysin käsittämättömänä ihmeenä, vaikka ihminen itse olisikin kokenut ko. ilmiötä. =)

      Toisaalta tiedepiireissä on taas syntynyt uutta kiinnostusta näiden mielen ihmeiden tutkimiseen. Toivotaan, että sitä kautta asiaan saataisiin jonkinlaista valistusta. Ja vaikka tieteellistä selitystä ei löytyisikään, olisi kuitenkin positiivista jos ihmiset alkaisivat kiinnostumaan enemmän aiheesta eivätkä pitäisi sitä enää mystisenä hämärän rajamaiden taikuutena.
      Telepatia kuitenkin on varmasti yleisin "yliluonnollinen" ilmiö, jota hyvin monet ovat elämänsä aikana kokeneet muodossa tai toisessa.
      Myös allekirjoittanut. :)

    • jänskää:)

      Olen tuntenut poikaystäväni vasta ihan vähän aikaa, mutta jo heti ensimmäisellä kerralla kun nähtiin, niin huomasin milloin minkäkin keskustelun lomassa hänen sanovan ääneen sen mitä minä en vaikkapa uskaltanut sanoakaan..tai muuten vain ajattelin. Välillä mietin oikeasti että hän lukee tosissaan ajatuksiani. Se oli pelottavaa. Nykyääna ajattelen vain että olemme vain niin samalla aaltopituudella että se johtuu vain siitä. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      70
      3821
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3189
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      101
      2448
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1669
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1438
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      97
      1311
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      50
      1256
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1073
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1040
    10. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    Aihe