Onko tämä...

Telepaattityttö

..telepatiaa?

Olen seurustellut noin 2v. Miehen kanssa,jonka tunne jonkinlaiseksi sielunystäväkseni..

Tässä esimerkkejä:

Kerran,kun istuin sohvalla ja miesystäväni(sanotaan vaikka Mikko) oli kauempana pöydän ääressä tupakilla.Hän piirteli johonkin lehteen,itse piirtelin myös siinä sohvalla ja katsoin välillä telkkaa.En voinut mitenkään nähdä,mitä Hän siellä piirteli.

Sitten kohta kysyin Mikolta,et mitä piirtelet siellä,ja hän näytti kuvan,rupesin nauramaan jo pelkästä ihmetyksestä,koska kuva oli täsmälleen sama kuin mitä olin itse piirtänyt paperille.

Toinen vähän kesympi juttu on se,et Mikko osaa niin helposti lopettaa lauseeni ja välillä tuntuu,et Hän lukee ajatukseni vaikka kyseessä olisi jokin ihan arkipäiväinen asia.

Lisäksi monesti,kun soitan hänelle,niin hän sanoo ensimmäisenä et aatteli muuten just soittaa mulle:)Eli se on ollut sekunneista kiinni. Tätä kyllä on tapahtunut toisinkin päin.

En tiedä sitten,onko tässä hommassa mitään telepaattista,itse kyllä toivoisin et olisi edes vähäsen:)

2

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Isislux

      Läheisillä ja toisiaan rakastavilla ihmisillä, esim. aviopareilla, äidillä ja lapsilla, sisaruksilla ym. on usein telepaattinen (ja henkinen) yhteys. Siinä henkilöt ovat samalla aaltopituudella, eli heidän ajatuksensa ja tunteensa ovat siis tavallaan virittyneet samalle taajuudelle. Joten silloin tietyt asiat ponnahtavat välillä toisen mielestä toiseen.
      Aivan kuten radioaallot ja tietylle taajuudelle viritetty radiovastaanotin.

      Tämä yhteys tulee esille useimmiten silloin kun mieli on rennoimmillaan, esim. juuri kuvailemassasi piirtely/TV:n katselutilanteessa, jolloin mieli ei ole keskittynyt yhteen asiaan vaan harhailee.

      Ajatukset ovat energiaa. Ja jos keho pystyy ottamaan vastaan näkymätöntä energiaa esim. Auringosta, niin miksi ei sitten ihmisten mielistäkin.
      Nykyaikana kuitenkin kaiken tämän melun, kuvien, värien ja muiden härpäköiden maailmassa, jossa meitä pommitetaan jatkuvasti uusilla ärsykkeillä mieltä on usein vaikea saada viritettyä oikealle taajuudelle. Siksi monet ihmiset eivät ymmärrä juuri mitään edes omista ajatuksistaan tai kehonsa viesteistä, saatika sitten toisten ajatuksista, ja siksi telepatiaa pidetäänkin usein täysin käsittämättömänä ihmeenä, vaikka ihminen itse olisikin kokenut ko. ilmiötä. =)

      Toisaalta tiedepiireissä on taas syntynyt uutta kiinnostusta näiden mielen ihmeiden tutkimiseen. Toivotaan, että sitä kautta asiaan saataisiin jonkinlaista valistusta. Ja vaikka tieteellistä selitystä ei löytyisikään, olisi kuitenkin positiivista jos ihmiset alkaisivat kiinnostumaan enemmän aiheesta eivätkä pitäisi sitä enää mystisenä hämärän rajamaiden taikuutena.
      Telepatia kuitenkin on varmasti yleisin "yliluonnollinen" ilmiö, jota hyvin monet ovat elämänsä aikana kokeneet muodossa tai toisessa.
      Myös allekirjoittanut. :)

    • jänskää:)

      Olen tuntenut poikaystäväni vasta ihan vähän aikaa, mutta jo heti ensimmäisellä kerralla kun nähtiin, niin huomasin milloin minkäkin keskustelun lomassa hänen sanovan ääneen sen mitä minä en vaikkapa uskaltanut sanoakaan..tai muuten vain ajattelin. Välillä mietin oikeasti että hän lukee tosissaan ajatuksiani. Se oli pelottavaa. Nykyääna ajattelen vain että olemme vain niin samalla aaltopituudella että se johtuu vain siitä. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      72
      4374
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      100
      3810
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3489
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3090
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      40
      2588
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2499
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2282
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      1946
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      15
      1712
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      33
      1672
    Aihe