Onko tämä...

Telepaattityttö

..telepatiaa?

Olen seurustellut noin 2v. Miehen kanssa,jonka tunne jonkinlaiseksi sielunystäväkseni..

Tässä esimerkkejä:

Kerran,kun istuin sohvalla ja miesystäväni(sanotaan vaikka Mikko) oli kauempana pöydän ääressä tupakilla.Hän piirteli johonkin lehteen,itse piirtelin myös siinä sohvalla ja katsoin välillä telkkaa.En voinut mitenkään nähdä,mitä Hän siellä piirteli.

Sitten kohta kysyin Mikolta,et mitä piirtelet siellä,ja hän näytti kuvan,rupesin nauramaan jo pelkästä ihmetyksestä,koska kuva oli täsmälleen sama kuin mitä olin itse piirtänyt paperille.

Toinen vähän kesympi juttu on se,et Mikko osaa niin helposti lopettaa lauseeni ja välillä tuntuu,et Hän lukee ajatukseni vaikka kyseessä olisi jokin ihan arkipäiväinen asia.

Lisäksi monesti,kun soitan hänelle,niin hän sanoo ensimmäisenä et aatteli muuten just soittaa mulle:)Eli se on ollut sekunneista kiinni. Tätä kyllä on tapahtunut toisinkin päin.

En tiedä sitten,onko tässä hommassa mitään telepaattista,itse kyllä toivoisin et olisi edes vähäsen:)

2

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Isislux

      Läheisillä ja toisiaan rakastavilla ihmisillä, esim. aviopareilla, äidillä ja lapsilla, sisaruksilla ym. on usein telepaattinen (ja henkinen) yhteys. Siinä henkilöt ovat samalla aaltopituudella, eli heidän ajatuksensa ja tunteensa ovat siis tavallaan virittyneet samalle taajuudelle. Joten silloin tietyt asiat ponnahtavat välillä toisen mielestä toiseen.
      Aivan kuten radioaallot ja tietylle taajuudelle viritetty radiovastaanotin.

      Tämä yhteys tulee esille useimmiten silloin kun mieli on rennoimmillaan, esim. juuri kuvailemassasi piirtely/TV:n katselutilanteessa, jolloin mieli ei ole keskittynyt yhteen asiaan vaan harhailee.

      Ajatukset ovat energiaa. Ja jos keho pystyy ottamaan vastaan näkymätöntä energiaa esim. Auringosta, niin miksi ei sitten ihmisten mielistäkin.
      Nykyaikana kuitenkin kaiken tämän melun, kuvien, värien ja muiden härpäköiden maailmassa, jossa meitä pommitetaan jatkuvasti uusilla ärsykkeillä mieltä on usein vaikea saada viritettyä oikealle taajuudelle. Siksi monet ihmiset eivät ymmärrä juuri mitään edes omista ajatuksistaan tai kehonsa viesteistä, saatika sitten toisten ajatuksista, ja siksi telepatiaa pidetäänkin usein täysin käsittämättömänä ihmeenä, vaikka ihminen itse olisikin kokenut ko. ilmiötä. =)

      Toisaalta tiedepiireissä on taas syntynyt uutta kiinnostusta näiden mielen ihmeiden tutkimiseen. Toivotaan, että sitä kautta asiaan saataisiin jonkinlaista valistusta. Ja vaikka tieteellistä selitystä ei löytyisikään, olisi kuitenkin positiivista jos ihmiset alkaisivat kiinnostumaan enemmän aiheesta eivätkä pitäisi sitä enää mystisenä hämärän rajamaiden taikuutena.
      Telepatia kuitenkin on varmasti yleisin "yliluonnollinen" ilmiö, jota hyvin monet ovat elämänsä aikana kokeneet muodossa tai toisessa.
      Myös allekirjoittanut. :)

    • jänskää:)

      Olen tuntenut poikaystäväni vasta ihan vähän aikaa, mutta jo heti ensimmäisellä kerralla kun nähtiin, niin huomasin milloin minkäkin keskustelun lomassa hänen sanovan ääneen sen mitä minä en vaikkapa uskaltanut sanoakaan..tai muuten vain ajattelin. Välillä mietin oikeasti että hän lukee tosissaan ajatuksiani. Se oli pelottavaa. Nykyääna ajattelen vain että olemme vain niin samalla aaltopituudella että se johtuu vain siitä. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      74
      5851
    2. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      95
      4216
    3. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      98
      3644
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      119
      3023
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      74
      2586
    6. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      161
      2249
    7. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      112
      2092
    8. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      47
      1888
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1555
    10. Mikä ihmeen v&v megastore?

      Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.
      Järvenpää
      1
      1468
    Aihe