suosikkikahviloita ja baareja etsin.En käy yökerhoissa enkä diskoissa. Vaan kivaa kuppilaa jossa voi lukaista päivänlehden ja hörpätä kahvit...ja muistella kotona, että olipa kivan näköinen nainen siinä nurkkapöydässä. Kiitos etukäteen vastauksista, luulen, että kysymys voi kiinnostaa muitakin Hesassa kävijöitä.( Omalla paikkakunnallani ei varmasti edes tunneta sanaa bi-seksuaali.)
Helsingin bi- tai lesbonaisten
11
2322
Vastaukset
- Tarjatuulikki
Sateenkaarikahvilaa pidetään joka toinen torstai klo 18-22, kuten esim. tänään. Paikka on Myötämäki Kalliossa, os. Mannerheimint. 170 A 4
00300 HELSINKI.
Edullinen kahvila, kaikki 50 senttiä. Lehtiä, netti, seuraa. Vallataan me naiset tämä! www.heseta.fi/sateenkaarikahvila- noin....
Mannerheimintie ei kyllä oo Kalliossa...
- Tarjatuulikki
noin.... kirjoitti:
Mannerheimintie ei kyllä oo Kalliossa...
Siltasaarenkatu 28 tietenkin. Kiitos!
- yleistä
virallista tai edes epävirallista bi-ja l-naisten suosimaan kahvilaa olekaan. Ellei nyt sitten dtm:n kahvila, tosin ei siellä kukaan oma tuttuni ainakaan käy. Se on aika syrjässä, eikä täytä ihan niitä kriteereitä, joita itse asetan hyvälle kahvilalle. Kukin käy missä käy... Helsinkiin (ja varmaan moneen muuhunkin kaupunkiin)tarvittaisiin ehdottomasti "homokahvila".
- tosiaan?
Ajattelin, että Hesassa, ah tuolla toiveiden paratiisissa, olisi ilman muuta muutama "homoystävällinen" kuppila, ei dtm.
Tietysti meikäläiset hörppäävät sumppinsa teboilillakin ja ihan missä vaan...
Kiitos Tarjatuulikille kuitenkin vinkistä! Aika jännä muuten, että noita "kahvittelu-tapaamisia" pitää järjestää jotenkin tilaamalla. Noh, hyvä, että edes näin. - this that.
tosiaan? kirjoitti:
Ajattelin, että Hesassa, ah tuolla toiveiden paratiisissa, olisi ilman muuta muutama "homoystävällinen" kuppila, ei dtm.
Tietysti meikäläiset hörppäävät sumppinsa teboilillakin ja ihan missä vaan...
Kiitos Tarjatuulikille kuitenkin vinkistä! Aika jännä muuten, että noita "kahvittelu-tapaamisia" pitää järjestää jotenkin tilaamalla. Noh, hyvä, että edes näin.Hey,
Kaunottaret huomatkaa, että ei ole Helsingissä tai sinä aloituksen viestistä kuka kaunotar lienetkään, niin, mitään bisexual- tai lesbian baaria todellakaan Helsingissä. Dtm on aika ainoa. www.dtm.fi- sivuilta löytyy linkkejä joista löytyy baareista joista homot käyvät. Whatta about we real lesbians.
Think about that.
Very kind of superb question of you. Merci, and take care
of you about where you are going to in Finland and Helsinki.
Ps. Maybe go to abroad.. ;) All the best. Really. ( Vraiment ) - onpa harmi juttu
this that. kirjoitti:
Hey,
Kaunottaret huomatkaa, että ei ole Helsingissä tai sinä aloituksen viestistä kuka kaunotar lienetkään, niin, mitään bisexual- tai lesbian baaria todellakaan Helsingissä. Dtm on aika ainoa. www.dtm.fi- sivuilta löytyy linkkejä joista löytyy baareista joista homot käyvät. Whatta about we real lesbians.
Think about that.
Very kind of superb question of you. Merci, and take care
of you about where you are going to in Finland and Helsinki.
Ps. Maybe go to abroad.. ;) All the best. Really. ( Vraiment )tuo. Pitäisiköhän "vallata" joku talo? En tarkoita nyt välttämättä just Hesaa, mutta vaikka joka kylältä missä tarvetta tuntuisi olevan.
Tietysti joku niilo-nokkela kysyy kohta miksi juuri bi- homo-väelle ERITYISESTI pitäisi jokin paikka löytyä ja eikö sinne muut saisi tulla ja mitäs salaseuraa ja vapaamuurariutta täällä suunnitellaan...
No, jätetäänpä asia hautumaan.
P.S. Puhu suomea vaan kun näytät sitä osaavan.
- käymään..
Olen huomannut, että Töölössä Cafe Tin Tin Tango on ainakin homomiesten suosiossa. Naisista en ole ollut varma, olen vasta pari kertaa pitkästä aikaa siellä käynyt. Tyylikäs kahvila.
- kiitos kun
neuvoit minua.
Jospa sinne mahtuisi meitä bi- ja lesbonaisiakin. Vai mitä mieltä olette, TT- Tangolaiset? - vaan
kiitos kun kirjoitti:
neuvoit minua.
Jospa sinne mahtuisi meitä bi- ja lesbonaisiakin. Vai mitä mieltä olette, TT- Tangolaiset?Sinne vaan me naisetkin. Kiva paikka käydä kahvilla ja katsella ympärille. Paikassa on jopa saunakin ja pesukone pyykeille. :)
- Anonyymi
tulkaa tänne :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824384Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242908Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt262815Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1142547Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172489Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122228Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012180Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382058Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342008MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141985