Olin harkinnut hakea tähän SAS:silaiseen töihin mutta tämän päiväisen FST:n dokumentin jälkeen alkoi epäilyttää.
Voisiko joku kertoa jotain hyvää firmasta vai onko se todella noin hirveä paikka kun TV:ssä just näytettiin?
Turvallisuuskin vähän epäilyttää kun on tätä SAS- leiriä.
Auttakaa, pliis!
Voisiko joku kertoa jotain hyvää firmasta vai onko se todella noin hirveä paikka kun TV:ssä just näytettiin?
Turvallisuuskin vähän epäilyttää kun on tätä SAS- leiriä.
Auttakaa, pliis!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lue viestejä lentäminen, blue 1 osiosta. Käy läpi kaikki otsikot, jotka käsittelevät Blue 1 työnantajana. Jokaiselta sivulta löytyy jotain mielenkiintoista, esim. että firma huijaa palkoissa järjestelmällisesti.
Itse Blue1:lla 2 vuotta C/A:na työskentelyn jälkeen voin rehelliesti sanoa että kannattaa hakea. Olen viihtynyt mainiosti, oma palkka tullut aina oikein, ja muutenkin positiivisia kokemuksia firmasta. Työkaverit ovat mitä parhaimpia
Älä mene C/A ;ksi, mielummin B/E:ksi!!!!!!
Kaikilla niillä, jotka eivät osaa/viitsi laskea palkkaansa, on se palkka tietty oikein;) Tai ainakin niin on hyvä itselleen uskotella. Mitenkähän kaikilla niillä, jotka tarkistavat palkkansa, on joka kuukausi puutteita????
Miksi sanoisin että palkka on ollut oikein, jos en olisi tarkastunut??!! Haloo!
Työkaverit eivät todellakaan ole mukavia. Suurin osa emoista on valittavia, kateellisia, toisten tekemisiä kyttääviä, työhönsä, Blue 1:n ja työkavereihinsa kyllästyneitä ja hyvin väsyneitä. Sitten on toistakymmentä todella ikävää emoa/stuerttia, joiden kanssa ei todellakaan halua joutua samaan työvuoroon, koska tiedossa ilkeilyä, naljailua ja ikävien hommien nakitusta, valitusta vaikka miten yrität toimia.
Palkka on aina väärin, eikä sitä korjata ihan helpolla. Jokaisen palkan korjaaminen vaatii noin 5 puhelinsoittoa vähintään. Ja palkkaongelmat ovat yleisesti tiedossa firman sisällä, voittihan juuri yksi lentäjäkin palkkakiistan ja sai noin tonnin verran saataviaan.
Sitten jos uskaltaa ääneen ongelmista sanoa, se tietää vaikeuksia. Jotkut kurssilaiset eivät ole saaneet lainkaan todistusta, koska ovat kurssilla uskaltaneet kyseenalaistaa jotain. Kyseenalaistaminen ei tähän firmaan istu lainkaan.
Todella ihana työpaikka, tervetuloa vaan. Paikkoja vapautuu paljon, kun todella moni hakee Finnairille seuraavassa haussa!!! Viime haussakin lähti jo todella moni ja usea ei silloin päässyt, mutta Finski rekrytoi jatkossa niin paljon, että kaikki halukkaat alkavat lähivuosina sinne päästä.
Terve!
Vaikutat asialliselta vastaajalta. Millainen palkkaus Blue1 on? Kunka paljon tunteja ja palkkaa käteen, kuinka paljon onpi lisät ja päivärahat?Kiitti etukseltaan!