Rahan saaminen?

Moi, miten saan kerättyä rahaa hyvin, muuta kuin tappamalla wolfeja ja myymällä tavarat? Ja mistä saa ostettua aseita, miekkoja, kilpiä ja sun muita sellasia? =D
4454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näytät olevan melko low lvl kun jtn wolffeja tapat? noh rahaa saat ku teet questeja ja myymällä hirviöiltä tippuneita tavaroita. mining professionil saa ihan hyvin myymällä bareja AH(Auction house) Ja sieltä saa niitä aseita ja muitakin kamppeita kans.

Äänestä
  • Oon 6-lvl ja yritän tienata rahaa, mutta missä tuo auction house on?

    Äänestä

  • humaan kirjoitti:

    Oon 6-lvl ja yritän tienata rahaa, mutta missä tuo auction house on?

    Löydät auction houset jokaisesta pääkaupungista lukuunottamatta Shattrath.

    Äänestä

Alkuun joku gathering ammatti. Eli Mining, Skinning, Herbalism.

Mining on ehdottomasti paras. Pelkkää Kopperia voi myydä 20x 1-2g

Bronzella vähän enemmän
Rauta jo 4-5g
Mithril ja Thorium tuottaa tosihyvin ennen outlandia. Outlandissa sitten Fel Ironia 20 about 25-30g
Muita mineraaleja mitä Outlandista löytyy.

Skinningistä kiskoo rahaa vasta kun skilli on siinä 200, joten alkuun saa kärvistellä.

Herbalism alkaa kanssa tuottamaan vasta myöhemmässä.

-

Grindaa dungeoneja

Dungeoneista saa hyvää kamaa, jota voi myydä huutokaupassa.

-

Enchanting. Tämäkin alkaa tuottamaan vasta myöhemmässä vaiheessa, mutta soveltuu hyvin käytettäväksi Dungeon grindauksen kanssa. Ottaa materiaalia vähemmän arvoikkaista ja myy arvokkaat.

-

Alchemy
Aloittaa niin, että ottaa herb/alchemy. Treenaa alchemyn täydeksi. Voi sitten tehdä transmuteja sekä juomia niille, jotka tarvitsevat pientä maksua vastaan tietty.
Kun alchemy on korkealla. Herbalismin voi vaihtaa miningiin tai Enchantingiin. Alchemy/Enchanting tuo ainakin kaverille rahaa.

-

Boostaa lowbeja. Kun olet tarpeeksi korkea voi alkaa boostaamaan alatasoisia rahasta. WC:tä Hordella saa hyvin boostattua 5g kerta

Mitä tahansa muita alempia dungeoneja. Scarlet Monasteryn instat menevät vielä kevyesti 70 lvl boostaajalla yksin. Sitä korkeampiin tarvitsee boostausryhmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wow aloittelija kirjoitti:

Moi, miten saan kerättyä rahaa hyvin, muuta kuin tappamalla wolfeja ja myymällä tavarat? Ja mistä saa ostettua aseita, miekkoja, kilpiä ja sun muita sellasia? =D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu