käy kodin ulkopuolella palkkatyössä?
Kuinka moni
10
700
Vastaukset
- Pirre*
en k ä y työssä.
- täti puskasta
en käy työssä, olen työkyvyttömyyseläkkeellä, en pään, vaan astma/allergian takia. Ei vielä viiraa,,,,eikä mitään vikaa vikaa vikaa päässä.:)
- täti puskasta
aiheuttaa ruokatorven tulehdusta täällä. Kiitos.
- aloittaja
täti puskasta kirjoitti:
aiheuttaa ruokatorven tulehdusta täällä. Kiitos.
joko täällä on ehditty tapella, vai mitä toi tarkoitti?
- vikaa vikaa vikaa
Ei vielä viiraa,,,,eikä mitään vikaa vikaa vikaa päässä.:)
Ei siis vikaa ole ainakaan päässä? - Keikas Kekkiäinen
en käy työssä. Olen työkyvyttömyyseläkkeellä. Ja tänään on taas hissuteltu ja oltu kuin hidastetussa filmissä, kun ei oikeen pääse liikkumaan. Onneksi vielä kädet toimii, että voi kirjottaa.
Olen vielä työelämässä mukana. Vielä pitäisi jaksaa toistakymmentä vuotta.....
- Kaivanto
olen ansaitulla, varhennetulla työeläkkeellä. Jippiiiiii!!!! Kyllä elämä on ihanaa!!!!!
Krhm, asiaan. Olen siis kodin sisäpuolella palkattomassa työssä. - Otto-Vaan
Pers taskuun jos pysyn kodin sisäpuolella ja pientä
taskurahaa rintataskuun jos menen kodin ulkopuolelle.
Elätettävä eläkeläinen olen.Ethän vaan vähättele itseäsi kun sanot että olet elätettävä eläkeläinen???
Et todellakaan ole!
Jokainen elääkkelle päässyt on itse eläkkeensä ansainnut. Ja mielestäni on huutava vääryys että jos eläkkeellä oleva henkilö haluaa vähän ansaita ja tekee työtä niin siitä rangaistaan.
Ole vaan oloneuvoksena ihan hyvillä mielin, niin minökin aijon olla sitten joskus kun se päivä koittaa! Hycää talven jatkoa!
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791756
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19683- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41567Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164523Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä24475Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466