Puerto del Carmen kymppiviikko

Ollaan menossa perheen kans Puerto del carmeniin.. ja hotelli Floresta ja hiihtoloma viikko.. kertokaa omista kokemuksista ja hotellista!! Onko yhtä rauhallinen ja turvallinen paikka lapsiperheille kun annettu ymmärtää :)
2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oltiin Florestassa marraskuussa. Meidän mielestä se oli ihan jees paikka.

Rauhallinen hotelli, iltaohjelmaa päästiin seuraamaan suoraan omalta terassilta, tosin ääntä ei meinannut kuulua (välissä uima-allas). Naapureista ei juurikaan kuulunut ääniä. Ainakin meidän siellä ollessa hotelli vaikutti äärimmäisen rauhalliselta.

Ja kyllä mä sitä hotellia pidän turvallisenakin. Iltaisin hotelliin pääsee vain respan kautta, päivällä ovat sitten muutamat portit auki, josta hotellialueelle pääsee.

Liikennettä jonkin verran siinä viereillä kadulla, muttei se ainakaan meitä häirinnyt. Eikä siinä mitään jatkuvaa ruuhkaa ollutkaan.

Pidin hotellista ja olisin sinne valmis uudelleen menemään (niin muukin perhe), jos joskus Lanzarotelle vielä mennään.

Meidän mielestä oikein oiva hotelli lapsiperheille.

Äänestä

Samaan hotelliin ja samalla viikolla "hiihtolomaa" viettämään ollaan menossa. Ehkäpä tietämättämme törmätään... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aaaaaaaarinkoa :) kirjoitti:

Ollaan menossa perheen kans Puerto del carmeniin.. ja hotelli Floresta ja hiihtoloma viikko.. kertokaa omista kokemuksista ja hotellista!! Onko yhtä rauhallinen ja turvallinen paikka lapsiperheille kun annettu ymmärtää :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu