SILLÄ LAILLA !!!

Kunnianarvoisa sheriffimme hyökkäsi taas "vanhan" kirjoittajan kimppuun.

Tällä kertaa kyseessä on davalyan, joka sentään on laskettu aina, ja lasketaan edelleenkin, kaikkien kirjoittajien joukosta asiallisempiin ihmisiin.

Mutta mitäpä siitä. Jos kerran ylläpito on tämän asenteen terristille suonut ja jopa sitä tahtonut hänen noudattavan, "terrristin ilmoitus" niin sitten elämme näillä säännöillä.
9816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tämäkin,siitä voinemme lyödä vetoa?

Äänestä
  • mutta sitä ennen; kiitos mukanaolostasi.

    Äänestä

  • Seriffi siivoaa, muuta ei potkase pihalle, niinkuin aiemmin oli.
    Ei kuuntele jokaista livertäjää ja kantelupukkia.

    Äänestä

  • X..... kirjoitti:

    Seriffi siivoaa, muuta ei potkase pihalle, niinkuin aiemmin oli.
    Ei kuuntele jokaista livertäjää ja kantelupukkia.

    )Ei kuuntele jokaista livertäjää ja kantelupukkia.(

    Ei 'jokaista' ei !!

    Äänestä

olla kyse eihän?Jos sefu poistaa viestin
se tarkoittaa mielestäs hyökkäystä sen
kirjoittajaa vastaan mutta entäs tuo oma
aloitukses ei varmaan ole hyökkäys ketään
vastaan
eihän??
Opetelkaa kirjoittamaan niin ettei tartte
poistaa.
Sulla on varmaan hyvä motiivi toimintaasi
en epäile.

Äänestä
  • oikeassa olet, ja motiivikin minulta löytyy.
    Sinulla ne tosin taitaa olla hukassa.

    Äänestä

vuosikaudet palstalla tappelemassa, mutta sääntöjä teidän on mahdoton muistaa, vaikka niitä jatkuvasti teille kopioidaan ja väännetään rautalangasta.

"Emme velvoita sheriffejä kommentoimaan toimiaan tai viestien poistoa palstalla. Yksittäisiä sheriffejä koskevat keskustelut voidaan poistaa keskustelupalstoilta. Epäasiallisesti käyttäytyvistä sheriffeistä voi ilmoittaa palautteen kautta."

"Sheriffit saavat käyttää harkintavaltaansa poistaessaan viestejä. Joillakin keskustelupalstoilla voi olla tiukempi linja kuin toisilla palstoilla ja tämä keskustelijoiden on hyväksyttävä.

Sheriffiä ei kannata turhaan syyttää sensuroinnista. Poistetut viestit eivät useinkaan edusta keskustelun laadukkainta tasoa.

Sheriffit voivat halutessaan siivota oman palstansa turhanpäiväisistä viesteistä, kuten tyhjistä tai lähes tyhjistä viesteistä."

Vaikka eihän tästä taaskaan ole mitään apua, teidän mielestä kun täällä pitää päteä teidän omat säännöt. Ihmettelen taas kerran ääneen MIKSETTE perusta omaa keskustelualuetta, jos muiden asettamat säännöt ottaa noin koville.

Äänestä
  • vuosikausia jaksanut olla palstalla vääntämässä rautalangasta asioita.

    Saneletko useinkin itsellesi mitä sinun pitää kirjoittaa?
    "Ihmettelen taas kerran ääneen"

    Äänestä

  • ihminen. Puhut jatkuvalla syötöllä säännöistä mutta et voi käyttää itse edes vakituista nimimerkkiä.
    Vaikuttaa kaukaa haetulta tuo moralisointisi. Eikä varmasti tehoa kehenkään tällä palstalla, tuskin edes itseesi.

    Mutta jos saat siitä hyvän mielen, niin jatka toki.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ex-hatam kirjoitti:

Kunnianarvoisa sheriffimme hyökkäsi taas "vanhan" kirjoittajan kimppuun.

Tällä kertaa kyseessä on davalyan, joka sentään on laskettu aina, ja lasketaan edelleenkin, kaikkien kirjoittajien joukosta asiallisempiin ihmisiin.

Mutta mitäpä siitä. Jos kerran ylläpito on tämän asenteen terristille suonut ja jopa sitä tahtonut hänen noudattavan, "terrristin ilmoitus" niin sitten elämme näillä säännöillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu