Onko totta,että tänne ei kukaan halua vastailla ellei joku aloita keskustelua,siinä mielessä,että siitä syntyisi riitaisa keskustelu,kun täällä oli semmonen kuin miuku mauku,kyllä kirjoittajia piisasi,joten tule takaisin ,niin ehkä saat täältä kirje seuraa,kaikki vain eri nikeillä,mikä ei ole hyvä asia.Samaten kai de puu ,mikä on vai käytättekö kaikki eri nikkiä.Missä on Meeri ii olisi kiva tietää.Ja monet muut?=?=?=?
riidanhalut
Anu
11305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
riitelemistä pelkää,mutta kesällä on paljon kaikenlaista muuta tekemistä.
Itse olen järvellä ...järvellä ..järvellä .!
Nyt olen tässä vähän aikaa kotona ja vastailen tietysti paljon ,kuten näkyy.
Kirjoitelkaa vain paljon ..riidan poikaset välttää kun ei tartu niihin.
Kiitos viestistäsi,voi kun minäkin saisin olla järvellä,mutta kun ei ole edes venettäkään ja millä raajoilla sitä sinne menisi,lapsena oli kiva soudella jokea pitkin,on siitäkin kauniita muistoja,aina nuoruuteen asti.
sitten kuivanmaan mökki, ja millä tavoin sinne pääsit, ilman raajojako?
Kyllä minulla on kuivanmaan mökki,autolla sinne menen,kyllä minulla raajatkin ovat,mutta ei niin kovin kaksiset,ainainen särky panee ajatteleen sillä lailla,että millä raajoilla.reuma kun jyllää ja kolottaa niin ei tee oikein hyvää veneessä olla,vaikka kuinka mieli tekisi,onhan mökin lähellä joki millä ennen soudeltiin,mutta kuten sanoin,siitä on jo aikaa.
Siitähän keskustelu syntyy, kun on erilaisia näkemyksiä. Ei sen riitaa tarvitse olla.
Ei uskoisi,mutta kyllä täällä jo kuuli olevansa tyhmä ja mitä milloinkin,käskettiin avaamaan omia keskusteluja sun muuta,minusta se tuntui riidan lietsomiselta.
Eri näkemyksiä pitääkin olla,eikä tarvita mitään päänsilittelyjä,mutta semmonen mitä täällä oli niin se vie kyllä yli hilseen,kukaan ei ymmärrä toista,mutta keskustelu on aivan paikallaan,ja erimielisyydet.Näkemyksiä on niin monenlaisia,että niistähän keskustelut syntyvät.Ja tietenkin kinaamiset,mutta toisten nimittely sinäns' ei ole sopivaa ainakaan minun mielestäni,sellaiset kuin tymä ymmärtämätön jne
.
Keskusteluksiko nimität tätä. Todella tyhmä olet !
Osaatko itse keskustella muilla sanoilla,kuin tyhmä oot,tässäkö sinun keskustelusi sitten on,koitappa nyt vähän piristyä ja kerro mistä haluat keskustella,tai riidellä.kyllä minä sinut tiedän.
Sinä joka itseäsi aasiksi nimitit,tiedätkö että aasi on liian viisas vertaus kuvaksi ilkeään ihmiseen.laita oma entinen nikknisi vain esiin.
Poluilta suvipäiväni vihdeän lehden talletin
talvella vielä muistaakseni näppäilyt satakielieni ja metsän jossa vaelsin.
Kirjoita selvällä suomenkielellä mitä vietissäsi sanot!
jos et selvää suomenkieltä ymmärrä en voi mitään,kokeile itse.