valmiiksi marinoidut...

.....voiko antaa vuoden vanhalle? vai ostatteko aina maustamattomat lihat jotka sitten itse maustatte?
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on aika paljon lisäaineita. En itse antaisi vielä 1-v ikäiselle. Ostaisin siis maustamatonta.

Äänestä

Meillä alettiin jo 10kk iässä antamaan samaa ruokaa mitä itse syödään. Teen useinkin juuri noista valmiiksi marinoiduista suikaleista ruokaa. Marinadeissa on toki paljon suolaa ja mausteita, mutta kyllä vuoden ikäiselle saa jo vähän makua ollakin. Kokeile miten lapsi reagoi ja jos ei reagoi niin anna mennä vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


broilerin suikaleet esim... kirjoitti:

.....voiko antaa vuoden vanhalle? vai ostatteko aina maustamattomat lihat jotka sitten itse maustatte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu