Eiköhän tuo Variksen käry osoittanut sen, että huipulla kaikkien on käytettävä pärjätäkseen.
Jos kerran Epo- antaa niin paljon hyötyä huippuunsa treenatulle urheilijalle, niin aika ontuvaa on sellainen selitys, että hävisin sekunnin epo-voittajalle, mutta käytänkin vain kaurapuuroa.
Kaikki käyttävät
5
358
Vastaukset
Kaikki käyttää. Todista se. Se on kuule loppujen lopuksi pieni porukka joka sitä tekee.
Huipulle päästäkseen on oltava HUIPPULAHJAKAS. Ei riitä että harjoittelee eläimellisesti. Jos perintötekijät eivät ole huippuluokkaa, ei voi tulla maailman parhaaksi kestävyysurheilijaksi. Sen on saanut hyvin moni huomata.- SWR
Niin sitä luultiin ammattipyöräilynkin kohdalla että onpa lahjakkaita poikia kun mennään kun veturi "ilman" happea vuoristossa kunnes totuus paljastua ja paskakupla puhkesi. Se siitä lahjakkuudesta. Perintötekijöillä on vaikutusta mutta niin moni pääsee kuin koira varäjästä vaikka lahjakkuutta ei välttämättä ole mutta aineetja lääkärit on parhaat.
Kaikki ei todellakaan käytä. Mutta testit laahaa jäljessä. Lisäksi tuntuu että koko hiihdon doping kontrollointi on liikaa tiettyjen keskieurooppalaisten maiden, höystetynä norjalla varassa. Olisiko näillä mailla hieman liikaakin tietoa tulevista testeistä? - jts-1
SWR kirjoitti:
Niin sitä luultiin ammattipyöräilynkin kohdalla että onpa lahjakkaita poikia kun mennään kun veturi "ilman" happea vuoristossa kunnes totuus paljastua ja paskakupla puhkesi. Se siitä lahjakkuudesta. Perintötekijöillä on vaikutusta mutta niin moni pääsee kuin koira varäjästä vaikka lahjakkuutta ei välttämättä ole mutta aineetja lääkärit on parhaat.
Kaikki ei todellakaan käytä. Mutta testit laahaa jäljessä. Lisäksi tuntuu että koko hiihdon doping kontrollointi on liikaa tiettyjen keskieurooppalaisten maiden, höystetynä norjalla varassa. Olisiko näillä mailla hieman liikaakin tietoa tulevista testeistä?olen samaa mieltä monessa kohtaa kirjotuksessas..pyöräilyssä on kyllä aika kovat aseet..ja suuret rahat!
ns."urheilulääketiede"on tänäpäivänä jotain aivan muuta..ja avustavat lääkkeet on n.600 milj.mummonmarkan bisnes..ja tää on vaa arvio!se alkaa nyt toteutua pikkuhiljaa mitä on jo tehty 10-vuotta..suomi pois kokonaan huippu-hiihosta!
ja niinsanottu "testi" on täysin naurettavaa sirkusta..testataan ne ketkä halutaan..senverran sanon tosta eposta..jos on huippuammattilaiset ja HUIPPULÄÄKÄRIT asialla..siitä ei jää kiinni!
eräillä valtioilla on niin paljon rahaa satsata lääketieteeseen..suomen vastaava on murto-osa siitä..rahalla saa ja hevosella pääsee!
- kunnes
toisin todistetaan, joten puheesi lähentelee kunnian loukkausta...varis jäi kiinni ja on syyllinen muut eivät ole jääneet kiinni joten luonnollisesti he ovat SYYTTÖMIÄ.
Ja hae psykiatrista apua vainoharhoihisi. - kaurapuuromies
Piru kun ei jaksa kunnolla työntää lunta kolalla eikä mättää kesällä hiekkaa.
Auttaisko jos söisin epoa, hepoa tai hemohessua tai jotain. Mistä niitä sais? Kaurahuttu ei tunnu riittävän.
Työmiehelle dooppinkia vaikka virman laskuun niin johan hommat hoituisi. Saatana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä242465- 911004
- 58871
- 66845
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26827Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6797Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37790Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.63762Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75684Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu131678