Cuplaton ja maitohappobakteeri!!!help!

mä vaan....75

eli mulla on kohta 3 kk vauva. Päivällä kaikki on hyvin mutta illalla alkaa itku ja pierut oikein pärisee kunnolla ja toinen naama punasena huutaa :(

siis annanko oikeesti oikein tota cuplatonta kun siinä on että JOKAISELLE ATERIALLE 4 TIPPAA ELI SE ON 32 TIPPAA VRK NOIN.

Aika iso määrä?????

No nyt ostin myös maitohappobakteeri tippoja apteekista.

siinä oli että pvässä 5 tippaa ja ei saa ylittää.

Voiko antaa cuplatonta ja maitohappobakteeria samanaikaisesti???

olen nyt antanut ja huuto jatkuu..

huomenna annan vain cuplatonta....en enää uskalla antaa maitohappobakteeria kun tuntuu että itku lisääntyi.

Mä olen antanut nan1:stä...... taitaa sekin merkki olla paskaa.....hitto....

vastatkaa pian!

6

7122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opiuni

      cuplatonit minä annoin samaan aikaa rela tippojen kanssa ja sekotin ne esim 20mil maitoon ni tiesin et varmasti saa ne rela tippoja kannattaa käyttää lisää vastustuskykyä kokeile masullaan pitää se yleensä päästää paukkuja ulos mulla oli koliikki vauva itki 3-4tuntia putkeen illalla ja aamupäivästä kans saman verran..onko kakannut milloin?jos kakka ei oo tullu esim lähemmäs viikkoon ni kokeile kuumemittaril vähän avitella kakan tuloa ja sit voit neuvolaan soittaa ja kysyä että saatko vähän luumusosetta antaa.kokeile tutteli omneota se kuulemma auttaa masuvaivaista.

      • mä vaan....75

        vauvalla toimii vatsa mainiosti. Joka toinen päivä tulee kakka.

        Ei sillä päivällä koske mahaan on iloinen ja naurava :)...mutta illalla paukuttelee oikein urakalla. ei itke kun jonkun tunnin ja nukahtaa sitten. Yöllä herättää 1 kerran ja jatkaa uniaan.


    • neuvolassa

      Meitä kiellettiin aikoinaan (puoli vuotta = iäisyys) antamasta molempia samaan aikaan. Joko Reloja tai sitten Cuplatonia, mutta ei molempia.

      Noi ei auta muuten kun annostelemalla juuri purkissa mainitut määrät. Ja jonkun aikaa menee, ennen kuin alkaa vaikuttamaan.

      Kannattaa antaa muuten ennen ruokaa, lusikalla suoraan suuhun. Jos puklauttaa ruoan päätteeksi, koko aine tulee ulos.

      Meillä muuten ilmeni koliikki nyt puoli vuotta myöhemmin maitoallergiaksi. Muuten poika oli täysin rintaruokinnalla, mutta jotta äiti olisi saanut edes vähän nukuttua, isä juotti Nannia iltaisin. Joka sitten huudatti yöllä. Josta koliikkituomio...

    • kannattais..

      ostaa aina pienelle vauvalle maitoproteiinittomia maitohappobakteereita!
      Meidänkin vauva huuti tuskasia huutojaan useemman kuukauden kunnes todettiin suolioireinen maitoallergia.
      Ja minä kun neuvolan ohjeiden mukaan vaan syötin maitohappobakteereita ja cuplatooneja itkuisuuteen, ja raukka kärsi niistä kahta vaan kauheemmin kun en älynny eikä kukaan sanonu että kannattais ostaa niitä maitoproteiinittomia jutskia..

      • mä vaan....75

        mä kokeilin tuttelin omenonia ja mahakivut loppui siihen nyt ei enää koske mahaan. uskomatonta mikä vaikutus voi olla kun vaihtoi nan1:sestä tutteliin.

        kiitos palstalaisille!!!!nyt rauha maassa yes


    • antaa molempia yht'aikaa!

      Vielä ei tiedä auttaako mut ehkä vähän on meillä huuto vähentynyt...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3603
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2244
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1629
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1586
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      82
      1297
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe