VIDEO EPILEPSIAKOHTAUKSESTA

LINKKI...

14

3117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viima78

      Niin tekemällä tehtyjä videoita että toista en jaksanu katsoa ku 10sek.

      Ensinnäkin, eka video jota tässä hehkutetaan, antaa mielestäni "väärän kuvan" epikohtauksen "toipumisesta"
      Minä en ainakaan Naureskele sen jälkeen kun olen Ison kohtauksen saanut, sen jälkeen tulee ennemminkin nukkumatti kylään..

      Kertokaa Te muutkin mielipiteenne..
      Minusta Nämä Videot Ei Kerro OIKEIN Sitä:Miten tulee toimia kun epikohtaus tulee.. eikä nuo kohtaukset Todellakaan vaikuta Aidoilta..

      Mielipiteitä kaipaan..

      • Matilda-Ida

        Samaa mieltä olen kanssasi siitä, että ainakin eka video on täysin tekemällä tehty. Työssäni näen epilepsiakohtauksia, ja kun nuin iso kohtaus tulee, on tajunnan taso sen verran matala, että ei siinä kykene nuin pian nousemaan ylös, hämmästelemään omia käsiään, kävelemään, istumaan alas "muin miehinä". Harmi, että jotkut tekevät näin vakavasta asiasta pilaa.

        Tuleeko monikaan ajatelleeksi, että vaikka ei olekkaan syntyessään saanut epilepsiaa, sen voi saada myös "hankkimalla".. päävammat (liikenne onnettomuus, kännissä hortoilu niin että lyö päänsä oikein pahasti jne. ) aivoverenkierto häiriöt yms. voivat aiheuttaa ns. sekundaarista epilepsiaa.


      • entinen werty1

        naureskelee. Itse en myöskään ole väsynyt lainkaan GTK-kohtauksen jälkeen (entinen GM). Työssäni kehitysvammapuolella näen kohtauksia miltei päivittäin, ja vaihtelevat suuresti ilmenemismuodoiltaan.


      • LÖYTYY

      • vielä parempi

      • Taavi-boy

        kaikki on niin kuin sanot, ei epi kohtausta edes voi kyttäämällä tollee saada viemällä
        pallo ja puhelinkamera kentälle ja hymyilikin vielä lievästi siinä lopussa kun oli kai tukehtua muka "kauravelliinsä" ja kaverien "kutitteluun" todisti vain sen että näiden pätkien tekijät ole nähneet oikeaa GM kohtausta välttämättä tai sitten lapsellisuuttaan tekevät meistä pilaa. Eräänlaista vandalismia.

        Sama se toinen, kyllä oikeassa GM kohtauksessa niin ravistaa ja vääntää että ollaan mustelmilla kun pudotaan joko lattialle tai pyöräillessä tai sängyltä.


      • Taavi-boy
        entinen werty1 kirjoitti:

        naureskelee. Itse en myöskään ole väsynyt lainkaan GTK-kohtauksen jälkeen (entinen GM). Työssäni kehitysvammapuolella näen kohtauksia miltei päivittäin, ja vaihtelevat suuresti ilmenemismuodoiltaan.

        Onko epi muka nyt GTK ei muuten ole. jos sitä tatkoitat tai sitten ymmärrän väärin.


    • tööttö

      Sosiaalipornoa, tirkistelyn tarpeen tyydyttämistä.
      Hohhoijaa...tekisivät nuo pätkänsä edes kunnolla...ala-arvoista näyttelemistä.

      Ehkä jonkun mielestä nämä tällaiset ovat sitten siihen tuhlatun ajan arvoisia.

    • entinen werty1

      jos näkisin oman kohtaukseni videolta. Ei ole ollut mahdollisuutta siihen. Toisaalta se voisi jälkeenpäin olla vähemmän mukavaa. Mutta pakko myöntää, että katsoisin kyllä heti jos olisi mahdollisuus.

      Kohtaukset ovat pysyneet kauan poissa, joten toivottavasti mahdollisuutta ei tule.

    • Tuossa ekassa videossa pisti silmään pojan kaverit
      jotka yrittivät jotain sydänhierontaako ??

      Mitä tästä opimme ... kannattas kertoa kavereille.

      T. Artsi

    • on pelkkää typerää ilveilyä

      • seizures-hakusanoista,nii näätte,ko pikkuvauvatki tilttaa,josko sit loppuis ilveilyt,myös sairaalasta on videoita,pikkuvauvoista aikusiin


      • seizure, epilepsy
        harmanmaanromu kirjoitti:

        seizures-hakusanoista,nii näätte,ko pikkuvauvatki tilttaa,josko sit loppuis ilveilyt,myös sairaalasta on videoita,pikkuvauvoista aikusiin

        tuonne youtube:n niin löytyy paljon videoita.
        olet täysin oikeassa.
        tai epilepsy seizure..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      40
      2414
    2. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      37
      1988
    3. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      60
      1765
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      51
      1649
    5. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      52
      1639
    6. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      111
      1563
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1535
    8. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      91
      1473
    9. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      132
      1349
    10. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      1314
    Aihe