Aika pahaa vedätystä. Eikö tähän pitäisi jo valtiovallan puuttua?! Haluaako valtiovalta, että lisää ihmisiä joutuu kurimukseen tehtyään typeriä ostopäätöksiä? Vastuullinen hallitus tekisi jo jotain!
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=9652
Realia Groupin Raimo Sarajärvi!
11
1972
Vastaukset
- Missä se on?
Tämä kertoo todella paljon ko. yrityksen arvoista
- arvot kunniaan!
törkeää!
Nyt kannattaa Manhattanilla laittaa äkkiä 100m2 asunto myyntiin ja tehdä nopeasti tarjous Kampista 50m2 asunnosta, jonka saa samalla rahalla (taitaa juuri ja juuri saada ilman ekstra-velanottoa, loppuvuodesta ei enää onnistu kun tulee hintapiikki;-))))) -> he hehe hhehe
- pieni-ihminen11111
pientä ihmistä
- spuge
Jep. Todella uskottava vedätysyritys...realia group my ass...maailmantalous on painumassa taantumaan ja "Raimo" hopottaa hintapiikkiä.
Firman nimestäkin tulee Mattilan Notareal mieleen.- ihmeessä
asuntojen hinnat voivat enää nousta? Varainsiirto kolmekymppisiltä duunareilta suurille ikäluokille on jo tehty, ja laina-ajat ovat jo tapissa.
- Anonyymi
Realian kartellin maksajina ovat viime kädessä taloyhtiöiden asukkaat
https://www.hs.fi/talous/art-2000007793695.html- Anonyymi
Kaiken asumisessa kustantaa asukkaat, sitä vain en tiedä, kuinka moneen kertaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaiken asumisessa kustantaa asukkaat, sitä vain en tiedä, kuinka moneen kertaan
Julkinen sektori ei tule toimeen ilman niitä työpaikkoja ja verotuloja mitä rakentamisalalta tulee suoraan ja vielä epäsuorasti. Eli jos asuntorakentamisen tarve alkaa romahtaa merkittävästi siksi kun asuntoja jo yli tarpeen, niin silloin politikot järjestävät asian niin että jo olemassa olevia asuntoja aletaan purkaa ja uutta tilalle, ja silloin myös isoja remontteja pakotetaan asunnon omistajat tekemään vaikka näitä ei tarpeen olisi tehdä. Tällä saadaan pidettyä taloudellidsta kasvua yllä, kun pistetään ihmiset törsäämään yhä enemmän asuntoihin ja asumiseensa ylipäätään.
- Anonyymi
Fiva tutkii ja Eiköhän nuo ala selviämään ja kiinteistö mokuli Sarajärven puhallukset siinä samalla. Rikollisen moraalilla tehtyä pisnestä.
- Anonyymi
Ollaan täsmällisiä, ei ole "realian" kartellia vaan ISÄNNÖINTI-alan kartelli, jossa siis realiat muiden joukossa yhdessä hääräilemässä.
Hyvä nosto, vaikka vanha avaus onkin, sillä KARTELLIT jyllää tässä maassa ja ainoa joka markkinoilla joutuu KILPAILEMAAN, on sopuli niistä hupenevista työpaikoista !!!!!!!
t. svt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645240Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti692485- 2682406
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362359Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191694Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191488Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai521084Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131043- 891016
- 66947