N73

En saa enää puhelinta sammumaan virtanapista. Muuten toimii hyvin, paitsi hidas kuin mikä. Jos irrotan akun ja yritän käynnistää, niin puhelin ei ehkä avaudukaan enää. Onko jollakin ollut samaa vikaa?
5416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

nappula paskana se siinä puhelimen yläreunassa se nappula pieni musta pyöreä

Äänestä
  • koska painettaessa kuuluu ääni ja valo syttyy näyttöön. Paska puhelin, kun hajoaa vuoden käytön jälkeen:(

    Äänestä

  • täysin rikki kirjoitti:

    koska painettaessa kuuluu ääni ja valo syttyy näyttöön. Paska puhelin, kun hajoaa vuoden käytön jälkeen:(

    Otat vain akun pois. ja laitat takaisin kyllä se minulla toimii ainakin..

    Äänestä

Tosin se ei ollut N73 vaan 3220. Ensiksikin se sammui eikä mielestäni akku vielä ollut tyhjä. Laitoin lataukseen ja jonkin ajan kuluttua yritin laittaa virran päälle. Ei meinannut millään syttyä. Valo kävi ja taas sammui. Vihdoin ja viimein sitten kysyi PIN-koodia. Kun pylväät ei enää juosseet irroitin sen laturista. Minusta se oli niin oudon näköinen, en heti keksinyt mikä vika. Sitten hoksasin, että taustakuva oli hävinnyt. Yritin sitten saada sen takaisin, mutta puhelin ilmoitti vain että ei ole käytettävissä (tai jotain sinne päin). Sitten minulla välähti. Poistin kaikki tulleet ja lähetetyt tekstiviestit, multimediaviestit, soitetut, vastatut ja vastaamattomat puhelut. Sitten etsin sen taustakuvan ja johan ilmaantui eikä herjannut mitään. Ehkäpä sinullakin on muistissa liikaa tapahtumia?

Äänestä
  • kehotetaan katkaisemaan virta ja poistamaan akku hetkeksi silloin tällöin,(kerran viikossa/kuukaudessa).Syytä ei mainita,mutta se on juuri tuon totaalikaatumisen ennaltaehkäisy.Lähes saman asian ajaa sekin,että tyhjentää välimuistin aina välillä.

    Sisäisen muistin tilaa on hyvä välillä vilkaista,ettei pääse yllättäen täyttymään...ihan rutiinijuttuja on nämä...käyttöohjeen lukeminenkaan ei yleensä aiheuta päänsärkyä,vaikka niin uskotaankin... ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


virta ei sammu? kirjoitti:

En saa enää puhelinta sammumaan virtanapista. Muuten toimii hyvin, paitsi hidas kuin mikä. Jos irrotan akun ja yritän käynnistää, niin puhelin ei ehkä avaudukaan enää. Onko jollakin ollut samaa vikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu