Finnmatkat ja

matkojen myyntitapa

Todella ärsyttävää, että Finmatkat aloittivat kaukomatkojen - myös Meksikon, jonne me oltiin suunniteltu lähtevämme intoa täynnä - myynnin viime viikolla, ja matkat menivät joulukuun osalta Meksikossa parissa tunnissa. Miten eivät voi ottaa riittävästi matkoja myyntiin, mikäli kysyntä on noin valtavaa... Hirmuinen työ oli surffata netissä ko. firman sivuilla, että löytyisi mieluista hotelli ja kohde. Hukka työtä tuli taas tehtyä. Toivavasti muilla matkatoimistoilla tulee myyntiin paremmin matkoja myöhemmin.

4

1798

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ajattelepa itse

      "Miten eivät voi ottaa riittävästi matkoja myyntiin, mikäli kysyntä on noin valtavaa..."

      Luuletko todellakin että suomalaiset ovat ainoita maailmassa jotka haluavat matkustaa Meksikoon joulukuussa?

      Eiköhän sinne ole kuule menossa porukkaa kymmenin tuhansin eri puolilta maailmaa.

      Finnamatkat ottaa myytäväksi sen verran matkoja kun onnistuvat hotelleitakin varaamaan, mutta kun niitä hotellihuoneita nyt vaan sesonkiaikana ei riitä kaikille! Se on fakta eikä sille mitään voi.

      Matkusta tammikuussa niin pääset varmasti matkaan. Ai et voi matkustaa, kun se ei taas sovi työ- tai koulukiireisiin. No voi voi, samassa tilanteessa sitä on valtaosa ihmisistä.

      • HGFT

        Ota omatoimimatka ja säästä samalla rahaa!

        Aikaisin varaamalla saat lentolipun edullisesti ja hotellikin onnistuu varmasti www.thomson.uk sivujen kautta mikäli mielessäsi oli joku Finnmatkojen hotelli. Ovat samaa TUI-ketjua. Itse säästimme perheen matkassa yli 2000 euroa kahden viikon matkassa ostamalla omatoimimatkan netistä verrattuna vastaavaan pakettiin Finnmatkoilla. Sama hotelli, reittilennot.
        Your choice!


      • arriwa
        HGFT kirjoitti:

        Ota omatoimimatka ja säästä samalla rahaa!

        Aikaisin varaamalla saat lentolipun edullisesti ja hotellikin onnistuu varmasti www.thomson.uk sivujen kautta mikäli mielessäsi oli joku Finnmatkojen hotelli. Ovat samaa TUI-ketjua. Itse säästimme perheen matkassa yli 2000 euroa kahden viikon matkassa ostamalla omatoimimatkan netistä verrattuna vastaavaan pakettiin Finnmatkoilla. Sama hotelli, reittilennot.
        Your choice!

        miten varasitte lennot ja mistä?
        Oliko suora lento?


    • näin meillä

      joopa!vaihda firmaa ja ota äkkilähtö sitten aikanaan,säästät rahaa ja aikaa ja melko varmasti saat haluamasi matkan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      94
      1659
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1539
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1345
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1272
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      120
      1088
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      988
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      967
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      848
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      773
    Aihe