joskus sitä vaipuu masennukseen ja tulee fiilis:ääh.. mutta hei, eihän se niin mene, tämä elämä. ; )
30 mä opettelin ratsastaa hevosella, opettelin snoukkaa, Uin saimaan selän yli pelastusliivi päällä. Ja etsin sukset joilla opettelin hiihtää sellai luistelutyylillä.
nyt mä rupeen olla 40 , Polvet on lievästi sökönä eikä toi nilkkakaa anna rauhaa. mut jotain uutta voi kehittää...
Antaa tula ideoita...
rohkea rokan syö
12
767
Vastaukset
- ...ngg
kymppi ja baljongg buranaa!
Maalissa sitten voi antautua paikalle kutsutulle
lainakorstolle. ..se laskuvarjohyppy on vielä hyppäämättä..
Ei taida onnistua, Linnanmäen näköala tornissakin, henki salpautuu, verenkierto häiriintyy jäsenissä. piirua vaille, etten pyörry.
- Ninas
salpiina kirjoitti:
Ei taida onnistua, Linnanmäen näköala tornissakin, henki salpautuu, verenkierto häiriintyy jäsenissä. piirua vaille, etten pyörry.
.. sitte löysinkin sulle 'haastetta' ;)
- kaurisnainen
,,ei mulla ole olut 30v kriisiä,eikä 40 kriisiä,,vaika vanhenee niin elämä on silti mielenkiintoista ja aina voi oppia itsestään jotain uutta,on oppinut että kaiki asiat aina kuitenkin selviävät kuten aina,ja osaa paremmin nauttia elämän pienistä asioista,en usko että mitään ikä kriisejä edes on olemassa.
touhua tasapainolautailu, hanki sinäkin... :)
moottoripyörä ja liity johonki pyöräkerhoon..:)
- muhimaan
ja antaa itselle rauha olla tekemättä ja suunnitelematta mitään.
Monenlaisia harrastuksia on ja yksi elämä ei edes riitä niitä toteuttamaan.
Ihmisparka koittaa tekemisillään löytää kultajyvän,mutta rauhaa,rauhaa kaipaa sielu ja ruumis.
Ensimmäisenä huutaa kroppa ja sen jälkeen mieli.
Tällaisia ajattelen näin lauantai-iltana poissa maailman kiireiltä. - afkari
Mitä siis tarkoittaa tuo snoukkaaminen? Minäkin haluasisin opetella snoukkaan.
Sorry, suomenkieleni on vähän hukassa.- hekottelua...
Hukassa on afkarilta ilmeisesti englantikin....ja slangityylin tapa kirjoittaa vieraskielinen sana suomalaisasuun.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464322SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593219SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502413Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342295Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81134