♥
haluaisitko ulkoistaa
sydämesi hoidon
minulle
pitäisin siitä
hyvää huolta
hellyydellä
täältä löytyy
juuri sinulle
räätälöity
ratkaisu
onnellisuuteen
tiedäthän sen
♥
hellyydellä
16
434
Vastaukset
- jpntar
**
Kaiken kaikkiaan hyvä
"paketti"
koko runosi!
....täältä löytyy
juuri sinulle
räätälöity
ratkaisu...:)..
kivasti ilmaistu :)- padme_amidala
kirjoittaminen tuo näköjään sitten hyvän tuloksen. Tsätä puuttui tavallisesti käyttämäni kiemuraiset vertauskuvat. Mutta näköjään toimi sitten ilman niitäkin.
Kiitos palautteestasi ja ihanaa sunnuntaita : )
Keskipäivää tuonnemaksi mennään.
Hyvää päivää:)- padme_amidala
kohti kesää mennään vinhaa vauhtia. mukavaa, jos löysit runostani jotakin iloa itsellesi.
Iloista loppusunnuntaita sinulle : )
- Mysteriet
Jos ikinä perustaisin oman huoltofirman, palkkaisin Sinut, oikopäätä, huolehtimaan markkinoinnista =)
Sie oot oikia ilopilleri, koko akka !- padme_amidala
hymyilytti tuo palautteesi. Tämän ei ollut tarkoitus olla markkinointia ollenkaan, mutta runohan muotoutuu vasta lukijan sydämessä.
Mukavaa sunnuntaita sinulle : )
- *Rakkaudenlahja*
ja hellyydellä täytyy pitää huolta.Runosi on hyvin kaunis ja siksi sydämellinen kiitos sinulle!
- padme_amidala
näin on, että jos ottaa sydämen hoisettavakseen ei sitä saa kovakouraisesti käsitellä.
Kiitos, kun lukaisit runoni ja pidit sitä jopa kauniina : )
- *MURUKULTA*
Se on Muru kun täällä huutelee!! :O
¨¨Tämä ol niih ihqu! Juu nou¨¨!
Minäkin ajattelin ulkoistaa, mutta vain itseni,,,ja hetkeksi,,
mutta nuo harakat voisin sisäistää, vaikka johonkin laatikkoon.....:[ *murinaa*...
Sou..Mukvaa pvää kuitennii, padme_ ! :)*Muru vilikuttaa*- padme_amidala
(näin meidän kesken olen käymässä päikkäreille, äidin sohva ei ole mitoitettu nukkumiseen)
Voin lainata koiraa harakkatarkoitukseen. Sen jälkeen, kun ne kähvelsivät koiran makkaranpalat pihalta, ei tuo voi niitä sietää. Västäräkki kelpaa kyllä, niitä se suojelee kissalta, mutta niiden ruokavaliohan onkin eri kuin koiran.
Kiitos hymyilyttävästä palautteestasi = D - *MURUKULTA*
padme_amidala kirjoitti:
(näin meidän kesken olen käymässä päikkäreille, äidin sohva ei ole mitoitettu nukkumiseen)
Voin lainata koiraa harakkatarkoitukseen. Sen jälkeen, kun ne kähvelsivät koiran makkaranpalat pihalta, ei tuo voi niitä sietää. Västäräkki kelpaa kyllä, niitä se suojelee kissalta, mutta niiden ruokavaliohan onkin eri kuin koiran.
Kiitos hymyilyttävästä palautteestasi = DSepäs sattui, minä olen juuri kiivaasti ostamassa sopivaa..siis "SOPIVAA" -->(zzZZZzz) sohvaa,,
Melkein löysinkin, mutta oli niin ryökäleen painava! :\
Minusta tuli sinun koiran kaveri! (siitäkin huolimatta)..
Minäkin tykkään västäräkeistä!! Ja minun kissat tykkää västäräkeistä,,,,,tuoreeltaan!
Harakiosta en tykkää, enkä naapurin koirasta.... *huoh, tirskuu kuitenkin* :))) - padme_amidala
*MURUKULTA* kirjoitti:
Sepäs sattui, minä olen juuri kiivaasti ostamassa sopivaa..siis "SOPIVAA" -->(zzZZZzz) sohvaa,,
Melkein löysinkin, mutta oli niin ryökäleen painava! :\
Minusta tuli sinun koiran kaveri! (siitäkin huolimatta)..
Minäkin tykkään västäräkeistä!! Ja minun kissat tykkää västäräkeistä,,,,,tuoreeltaan!
Harakiosta en tykkää, enkä naapurin koirasta.... *huoh, tirskuu kuitenkin* :)))sohvan paino ei ole niin oleellinen asia sohvassa nukkumista ajatellen. Eihän sitä tarvitse usein siirrellä. Sen sijaan pituus ja pehmeys ovat. Pyydä saada koenukkua päivä tai kaksi liikkeessä, niin sitten saat tietää sopivuuden.
Jos ei aamuhymyä, niin siten iltapäivähymy.
Tämä oli napakka paketti ja
täynnä iloa ja hyvää tuulta:)- padme_amidala
ihan tavallinen tuherrushan tämä vain on.
Mukavaa sunnuntainjatkoa sinulle : )
- lindalinda1
olla samanlainen pirtsakkainen, kuin Sinä.
Minä myllerrän missä myllerrän, ja Sinä olet
lähestulkoon aina yhtä pilkettä.
Mahottoman hauskoilla eväillä koottu runo, josta
tulee hyvä mieli - kiitos.- padme_amidala
mutta onneksi ne eivät kestä kauaa. Mukavaa on, jos sain hauskuuden välittymään runossani. Hymy huulilla sitä rakentelinkin.
Hauskaa sunnuntai-iltaa sinulle : )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679626IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3066802Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741695Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61411Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941287- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751069Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40862Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748