Habita ja omistaja haaveilevat suuria

Huh, huh

Lähellä Puuhamaata on vanha persuskuntoinen isohko puutalo, jossa remontoitavaa ja paljon. Hintaa kuitenkin kehdataan kinuta lähes 550 000 euroa!!! Onko ahneudella enää mitään rajaa ja välittäjän halusta ottaa myyntiin ylihintaisia kiinteistöjä. Ei taideta muistaa, että sijainti on sentään vain pikku taajama Hämeessä.

3

709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eihän se ole tyhmä, joka pyytää, mutta se joka sen maksaa..

      Tottahan tuo on, että ahneudella ei ole mitään rajaa, mutta tulee vielä päivä jolloin asuntoja saa taas pilkkahintaan verrattuna tämänpäivän menoon, jossa pyydetään ihan mitä sattuu.

      No..uudisraivaajat haluavat kaiketi maksaa, mutta miettiiköhän moni miten maksaa 25-50 vuoden lainaa?On muuten helvetin pitkä penni.

      Tervakoski kuitenkin on pieni kylä hankalien kulkuyhteyksien takana, jos huomioidaan julkinen liikenne.

      Jos sitkeästi odottaa vielä..asuntoja tulee myyntiin mittamiehen kautta tai yleisen arvon pudottua vielä halvalla.

      • Tammirannasta

        niitä vapautuu kummasti, elleivät kunnan palvelut Tervakoskella parane.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      205
      5277
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      4984
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      4568
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2017
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1761
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      69
      1592
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      12
      1396
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1265
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1245
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1085
    Aihe