Valon päivä

onnittelut kaikille joilla on nimenä Valo. En tunne ketään valoa. Ovatko Valot miehiä vai naisia?
6227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ainakin valopäitä riittää.

Äänestä

että kaksilahkeisen nimi olisi.
Kaksi suurta valoa; Ville Valo, ja upea Aleksanteri Ahola-Valo.

Äänestä

koska tänään viettää nimipäivää myös Hugo

Äänestä

...yhden sarmantin ja lempeän vanhan ihmisen lähipiiristäni, jonka etunimi on Valo.
Kyllä hän kaksilahkeinen on.
Onnea vaan hänelle ja kaikille muillekin Valoille.

Äänestä

tunnen erään Valon. Valopäitä enemmänkin valitettavasti.)))))

Äänestä

kohti pääsiäistä. Paasto alkaa. Vähitellen keventäen ruokavaloita kohti sitä että eläinkunnan tuotteet jää kokonaan pois. Samalla syvennytään mikä on henkinen tila jotta tulisimme ihmiseksi ihmiselle. sSitä toivon kaikesta sysämmestäni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimipäivä kirjoitti:

onnittelut kaikille joilla on nimenä Valo. En tunne ketään valoa. Ovatko Valot miehiä vai naisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu