seksi+syöpä - tartunta?

pelottaaniin

seurustelen miehen kanssa, jolta leikattiin syöpä puoli vuotta sitten, saa nyt hoitoja. voiko miehen kanssa harrastaa seksiä, vai voiko tulla jotain tartuntaa? syöpäsoluja siirtyä minuun? rakastan miestä mielettömästi ja haluan häntä niin kuin hän minua.

16

6314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tartuntavaaraa ei todellakaan ole.Syövän aiheuttajia ovat ihmisen huonompi vastustuskyky ja jonkinlainen soluhäiriö. Toiset siihen sairastuvat vaikka elävät kuinka terveellisesti ja joku "itsemurhaeläjä" ei sitä saa.

      • tässä ja nyt

        Nauti vaan miehestäsi.


    • ajatus*^?

      Koirilla tunnetaan yksi tarttuva kasvaintyyppi, mutta ihmisillä ei ole sellaisia havaittu koskaan.

      Syöpä on aina lähtöisin ihmisen omasta kudoksesta - se ei voi tarttua. Vaikka syöpäsoluja pääsisikin toisen ihmisen kehoon, mikä on epätodennäköistä, niitä pitäisi olla todella paljon ja siihen liittyä immuunivajetta(käytännössä runsaasti syöpäsoluja sisältävä kudossiirre hylkimisenestolääke), että immuunipuolustus ei tekisi niistä selvää. Ne ovat vieraita soluja ja jollei immuunipuolustusta salvata tieten tahtoen, ne tunnistetaan ja tuhotaan.

    • Minä se vaan

      mutta sinusta voi tarttua jotain peruspöpöjä, joten kortsut mukaan. Mikäli verisyöpäsairaus, en tiedä muista.

      • vastauksista

        kun olen miettinyt että siirtyykö minuun syöpäsoluja, jos vaikka nielen hänen siemennestettään. Kiitos teille oikein paljon vastauksistanne!


    • nammmmmmmmm.,--

      mmm.vai nielet..

    • -ea

      Ei syöpä tartu Keskustelkaa lääkärin kanssa.

    • .

      Aloitus on neljän vuoden takaa, tuskin aloittajalle enää akuutti....

      • Namisteli

        Nimimerkille nammmmmmmmmmmmmmmm tuntui olevan.


    • -ra

      Syövän saatuaan voi olla jottaseksi ei ole päällimmäisenä mielessä

      • Namisteli

        Riippunee varmaan henkilöstä,kuten tuossa seksuaalioppaassa näkyi lukevan. toisille seksuaalisuus on tärkeämpää kuin toisille.Riippunee myös sairastuneen iästä ja perhesuhteista.


    • Syöpis

      Nyt se selvisi!
      Vaimolla havaittiin 11-vuotta sitten yhden lajin verisyöpä.
      Suojaamaton seksi on tietenkin altistanut minut tartunnalle ja muuntunut vuosi sitten leikatuksi peräsuolen syöväkseni!

      Kontrollien puhtaudesta huolimatta täytynee välttää ihmisten kättelyä!

      • jiliml

        alotus on huono provo


    • PROSTATA TEKI

      JOO HUONO,KUNNES OMALLE KOHDALLE KOPSAHTAA:( MUUTEN ASIA KUULUU SYÖPÄPOTILAAN ELÄMÄÄN,TÄMÄKIN!

    • hgjdcgjgggggggggg

      Samaa mieltäKaikki syöpään kuuluvaa kuukuu tälle palstalle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      180
      1965
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      159
      1686
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1656
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1443
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      146
      1203
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      50
      1072
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      58
      990
    8. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      879
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      69
      862
    10. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      26
      856
    Aihe