seksi+syöpä - tartunta?

pelottaaniin

seurustelen miehen kanssa, jolta leikattiin syöpä puoli vuotta sitten, saa nyt hoitoja. voiko miehen kanssa harrastaa seksiä, vai voiko tulla jotain tartuntaa? syöpäsoluja siirtyä minuun? rakastan miestä mielettömästi ja haluan häntä niin kuin hän minua.

16

6497

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tartuntavaaraa ei todellakaan ole.Syövän aiheuttajia ovat ihmisen huonompi vastustuskyky ja jonkinlainen soluhäiriö. Toiset siihen sairastuvat vaikka elävät kuinka terveellisesti ja joku "itsemurhaeläjä" ei sitä saa.

      • tässä ja nyt

        Nauti vaan miehestäsi.


    • ajatus*^?

      Koirilla tunnetaan yksi tarttuva kasvaintyyppi, mutta ihmisillä ei ole sellaisia havaittu koskaan.

      Syöpä on aina lähtöisin ihmisen omasta kudoksesta - se ei voi tarttua. Vaikka syöpäsoluja pääsisikin toisen ihmisen kehoon, mikä on epätodennäköistä, niitä pitäisi olla todella paljon ja siihen liittyä immuunivajetta(käytännössä runsaasti syöpäsoluja sisältävä kudossiirre hylkimisenestolääke), että immuunipuolustus ei tekisi niistä selvää. Ne ovat vieraita soluja ja jollei immuunipuolustusta salvata tieten tahtoen, ne tunnistetaan ja tuhotaan.

    • Minä se vaan

      mutta sinusta voi tarttua jotain peruspöpöjä, joten kortsut mukaan. Mikäli verisyöpäsairaus, en tiedä muista.

      • vastauksista

        kun olen miettinyt että siirtyykö minuun syöpäsoluja, jos vaikka nielen hänen siemennestettään. Kiitos teille oikein paljon vastauksistanne!


    • nammmmmmmmm.,--

      mmm.vai nielet..

    • lusiina5
    • -ea

      Ei syöpä tartu Keskustelkaa lääkärin kanssa.

    • .

      Aloitus on neljän vuoden takaa, tuskin aloittajalle enää akuutti....

      • Namisteli

        Nimimerkille nammmmmmmmmmmmmmmm tuntui olevan.


    • -ra

      Syövän saatuaan voi olla jottaseksi ei ole päällimmäisenä mielessä

      • Namisteli

        Riippunee varmaan henkilöstä,kuten tuossa seksuaalioppaassa näkyi lukevan. toisille seksuaalisuus on tärkeämpää kuin toisille.Riippunee myös sairastuneen iästä ja perhesuhteista.


    • Syöpis

      Nyt se selvisi!
      Vaimolla havaittiin 11-vuotta sitten yhden lajin verisyöpä.
      Suojaamaton seksi on tietenkin altistanut minut tartunnalle ja muuntunut vuosi sitten leikatuksi peräsuolen syöväkseni!

      Kontrollien puhtaudesta huolimatta täytynee välttää ihmisten kättelyä!

      • jiliml

        alotus on huono provo


    • PROSTATA TEKI

      JOO HUONO,KUNNES OMALLE KOHDALLE KOPSAHTAA:( MUUTEN ASIA KUULUU SYÖPÄPOTILAAN ELÄMÄÄN,TÄMÄKIN!

    • hgjdcgjgggggggggg

      Samaa mieltäKaikki syöpään kuuluvaa kuukuu tälle palstalle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      62
      5182
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe