Acer sammuilee

Eli koneena suuri ja mahtava acer ja vista käyttis...kone sammahtaa välillä itsestään, ei buuttaa vaa ruutu menee pimeäksi, eikä mitään ole tehtävissä ja koneen joutuu käynnistämään uudelleen..onko kyseessä käyttisbugi vai laitteistossa vikaa?

btw...virransäästöt sun muut on katsottu että vika ei ole siellä.
4864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Täällä on myös acer, jolla on selvä lämpöongelma. Jos kone on sylissä tai jollain muulla pinnalla kuin tasaisella pöydällä kone kuumenee sikana ja alkaa nykimään. Pimeäksi sitä en ole vielä saanut, mutta eiköhän sekin vielä koeta.

Äänestä

Jos sylissä olla pitää,niin kannatta hommata vaneritarjotin jonka päällä konetta pitää,saa ilmaa paremmin eikä pala jalat.

Äänestä

konetta löytänyt? Sinuna heittäisin roskiin. Paska mikä paska. Kaikki muut kannettavat jotenkin ok, mutta Acer on täyttä sontaa.

Äänestä
  • Acer ei noudata kuluttaja-asiamiehen eikä kuluttajariitalautakunnan suosituksia läppärin korjauskuluista joten varokaa ihmeessä kyseistä merkkiä!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Ihmettelijä- kirjoitti:

Eli koneena suuri ja mahtava acer ja vista käyttis...kone sammahtaa välillä itsestään, ei buuttaa vaa ruutu menee pimeäksi, eikä mitään ole tehtävissä ja koneen joutuu käynnistämään uudelleen..onko kyseessä käyttisbugi vai laitteistossa vikaa?

btw...virransäästöt sun muut on katsottu että vika ei ole siellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu