alliancella pelaaminen

eli millä realmill kannattas alottaa alliancen puolella? (kunha ei ole darksorrow tai ravencrest) ja sit tietoo et miten löytyy kiltoja jne. mielellään jos PvP realm olis :)
9612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Twilight's Hammer PVP serverillä on sopivan tiivis suomiyhteisö ja siellä pelaillaan.


Lisää tarinaa löytyy sivulta 2 otsikon Serveri haussa, ja sen kirjoitti rank14 niin sinne olen vastannut nimimerkillä jepjupjee

Äänestä
  • kiitosta :) pistetään harkintaan. välillä vähän vaihtelua ku nyt hordella tullu pelattuun aikas pitkät ajat :P

    Äänestä

  • gnomeko kirjoitti:

    kiitosta :) pistetään harkintaan. välillä vähän vaihtelua ku nyt hordella tullu pelattuun aikas pitkät ajat :P

    tullut aika kauan pelailtuu jo beta testistä asti oikeestaan.

    Äänestä

Stormreaverilla on kauheat määrät allianceja ja suurin osa suomalaisia.

Äänestä
  • Niin tosta stormreaverista että mä en itte suosittele sitä koska siellä on liikaa (mielestäni) kaikkia pieniä jokka juoksee peräs vinkuen boostaa mua kilttiiii.Thunderhorn servulla kannattaisi tulla.siellä hyvin suomalaisia ja todella monet hyvin ystävällisiä.Stormreaverille menevät kaikki ipanat koska kaikki mainostaa että siellä on paljo suomalaisia.Myönnän kyllä että siellä on mutta miten ne toimii?Mun mielestä ainakin olisi todella kivaa jos suomalaisia tulis muuallekkin ku vain stormreaverille..Omapahan on päätökses mutta sanoin vain:)

    Äänestä

  • Coyrww kirjoitti:

    Niin tosta stormreaverista että mä en itte suosittele sitä koska siellä on liikaa (mielestäni) kaikkia pieniä jokka juoksee peräs vinkuen boostaa mua kilttiiii.Thunderhorn servulla kannattaisi tulla.siellä hyvin suomalaisia ja todella monet hyvin ystävällisiä.Stormreaverille menevät kaikki ipanat koska kaikki mainostaa että siellä on paljo suomalaisia.Myönnän kyllä että siellä on mutta miten ne toimii?Mun mielestä ainakin olisi todella kivaa jos suomalaisia tulis muuallekkin ku vain stormreaverille..Omapahan on päätökses mutta sanoin vain:)

    Taas 1 joka ei varmastikkaan ole pelannut edes 10 levuseks yhtään hahmoa stormreaverilla. Olenko sinun mielestäsi ipana kun olen 15V? Mitäs pahaa siinä on jos haluaa servulle jossa on paljon suomalaisia? sitä paitsi en ole saanut yhtään boosti ruinausta varmaan 4 viikkoon ja boosti ruinaus tapahtuu trade chatissä jossa sanotaan WTB eikä kukaan ruinaa ilmais boostia. ota asioista selvää ennenkuin tulet haukkumaan toisia servuja. Itse taidat haukkua stormreaveria koska muutkin haukkuvat.

    Äänestä

  • Stormreaverille jos kestät suomalaisia pikku levuja jokka kitisee koko aja :D D

    Äänestä

  • nelf hunu kirjoitti:

    Taas 1 joka ei varmastikkaan ole pelannut edes 10 levuseks yhtään hahmoa stormreaverilla. Olenko sinun mielestäsi ipana kun olen 15V? Mitäs pahaa siinä on jos haluaa servulle jossa on paljon suomalaisia? sitä paitsi en ole saanut yhtään boosti ruinausta varmaan 4 viikkoon ja boosti ruinaus tapahtuu trade chatissä jossa sanotaan WTB eikä kukaan ruinaa ilmais boostia. ota asioista selvää ennenkuin tulet haukkumaan toisia servuja. Itse taidat haukkua stormreaveria koska muutkin haukkuvat.

    Stormreaverilla on ikävä kyllä myös todella paljon näitä valittavia pikkulapsia joitten täytyy saada kaikki ja heti. Tämä johtuu siitä, että nämä lapsoset etsivät "Suomi realmia", koska eivät kykene puhumaan tarpeeksi englantia pystyäkseen keskustelemaan ulkomaalaisten kanssa. Stormreaverilla on toki varmasti myös mukavaakin porukkaa, uskon sen. Itse en kuitenkaan realmilla kauaa viihtynyt kun ajattelin sinne altin tehdä.

    Äänestä

Älä ainakaan stormreaveria edes harkitse, mikäli et halua nähdä paikkaa jossa oikeasti hävettää olla suomalainen. Sinänsä ihan hyvä, kun idiootit/pennut ovat pesiytyneet stormille, tietää paikan jota välttää mikäli etsii asiallista peliseuraa. Enkä tarkoita, ettei stormillakin asiallista porukkaa olisi, mutta kokonaisuutena homma kusee ja rankasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gnomeko kirjoitti:

eli millä realmill kannattas alottaa alliancen puolella? (kunha ei ole darksorrow tai ravencrest) ja sit tietoo et miten löytyy kiltoja jne. mielellään jos PvP realm olis :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu