onko silloin zell am see oikea paikka?
vai olisiko jotain muuta vinkkiä
en laskettele mutta
6
1172
Vastaukset
- Gillian
Suosittelen Innsbruckia, jolloin näet alpit ja koet kaupunkiloman. Hotellin luota vie ilmainen hiihtobussi eri laskettelukohteisiin 0,5 - 1,5 tunnin ajomatkan päähän vuorille.
Esim. Kühtaihin kannattaa ajella. Se on jäätikkö korkealla, joten lunta riittää. Maisemat ajomatkalla ovat hienot. Perillä on laskettelurinteiden lisäksi murtsikalatuja (välineitä voi vuokrata). Kävelyteitä pitkin pääsee myös kiipeämään ylemmäksi. Ravintoloita yms. on paljon. Hevosajelujakin näytti olevan saatavilla.
Kaupungin vanha osa on viimeisen päälle remontoitu ja upea. Löytyy kaikenlaista tekemistä ja katsomista. Vuoret ovat aivan ääressä. Ne näkee myös lentokoneesta, joka lentää tosi alhaalta alppien yli. Sieltä erottaa jopa lampaita. - tekstiilimatkalaisellekin
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000000590&posting=22000000010408466
http://www.pallontallaajat.net/pt2/maat.php?id=18
Tässä yksi virhe. Pikkukaupat pitää siestaa.- loma mielessä
Olemme menossa perheen kanssa Zell am seehen parin kuukauden kuluttua. Muu perhe laskettelee, joten kaipaisin myös kokemuksia paikasta, jos ei laskettele.
- Elnoora
loma mielessä kirjoitti:
Olemme menossa perheen kanssa Zell am seehen parin kuukauden kuluttua. Muu perhe laskettelee, joten kaipaisin myös kokemuksia paikasta, jos ei laskettele.
Zell am Seestä löytyy myös noin 200km murtsikalatuja. Tehtävää on myös kaikenlaista muuta: kylästä löytyy nimittäin uimahalli, kuntokeskus, ratsastustalli, urheilukeskus jossa voi harrastaa luistelua ja keilausta. Siellä on myös kelkkarata ja paljon muuta. Ja kävelyretki alppikylässä on aina ihana! :D Elikä tekemistä on jos intoa löytyy. ;)
- loma mielessä
Elnoora kirjoitti:
Zell am Seestä löytyy myös noin 200km murtsikalatuja. Tehtävää on myös kaikenlaista muuta: kylästä löytyy nimittäin uimahalli, kuntokeskus, ratsastustalli, urheilukeskus jossa voi harrastaa luistelua ja keilausta. Siellä on myös kelkkarata ja paljon muuta. Ja kävelyretki alppikylässä on aina ihana! :D Elikä tekemistä on jos intoa löytyy. ;)
Näyttäähän Zell am Seessä olevan kaikenlaista muutakin tekemistä laskettelun lisäksi. Intoa tekemiseen kylllä löytyy :) Kiitos vihjeistä!
- KKapteeni Korppu
...Olimme Seefeldissä toista kertaa. Lähellä Innsbruckia, junalla noin 30 min ja autolla 20 min eli shoppailimme useamman kerran kaupungissa. Lisäksi hyvät yhteydet Italiaan ja Saksaan jossa hiukan erilaisia kyliä ja Alppi-maisemia. Innsbruckissa on leutoa ja tod. näk ei lunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503814
- 1053415
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342781Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262428- 201859
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51789- 1851746
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3851448- 271437
Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91228