jospa...jospa...

viestittää muukalaisille onkin väärä? mitäpä jos lähestyisimme heitä raamatun antamien ohjeiden mukaan? Siellähän sanotaan: Vain yksi nimi on teille annettu, eli vain yksi sana tai koodi joka on kätketty siihen nimeen (sanaan)on oikea tapa aloittaa viestintä?
8758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Toki lähestymistapa voi olla väärä, mutta kai ongelma siinä että etäisyydet avaruudessa suuret ja toisaalta käytetty kieli jokaisella oma.

Raamatussa ratkaisu? Mikä se sana tai koodi on?

Emme kai sentään ala heti ekana vieraita käännyttämään? Nimittäin kaikilla on oma Jumalansa ja uskonsa. Ja voisi arvioida että kaukaiset vieraat ovat meitä jumal-käsityksissään meitä edellä. Ihminen kun on tyhmä ja evoluutionsa alkupuolella, mitä tulee esim. aivojen käyttöön.

Äänestä

Sillä ufo havainnot on mielestäni viime vuosina lisääntyneet rajusti ja ns. megaufo tapaukiakin on ollut runsaasti. Jotenkin itselläni on sellainen tunne että signaalit on havaittu ja vielä useassa eri osoitteessa.

Mitä mieltä muut?

Äänestä

viestittää Koraanin ohjeiden mukaan? Jos ei, alieenit ovat tavoittamattomissa suurelta osalta maapallon väestöstä. Kristitytkö ovat universumin valittu joukko?

Äänestä
  • Olisiko ideaa pommittaa valoviestiä jossa olisi joku kuvio. Kysymys varmaan olisi mikä kuvio paras, kenties ihmistä muistuttava valoshow?

    Mitä mieltä?

    Äänestä

Meillä ei ole mitään ongelmaia viestittämisessä, vaan se on ainoastaan viestien vastaanottamisessa! Ne "muukalaiset" lukevat meitä suoraan menemällä tietoisuuteemme telepatian tavoin (sanovat, että olemme erittäin "avoimia"). Olemme jo tosin hyvää vauhtia vähitellen avautumassa tähän suoraan kommunikointiin niiden (ja etenkin toistemme) kanssa sitä mukaa, kun poistamme vanhoja, suoran kommunikoinnin estäviä lukkoja tietoisuudestamme.

Se koodi on muuten "OLEN" (Minä Olen). Se on kaikkea elollista yhdistävä tekijä eli ns. "minä olen-tietoisuus" (tietoisuus että on olemassa). Siis kaikki ON Yhden, Jumalaksi kutsutun, "olemusta". Kun alamme vihdoinkin tajuamaan tämän, että aivan kaikki, niin me, muukalaiset, kuin kaikki maailmankaikkeudetkin/dimensioit ovat tämän YHDEN ilmentymää loputtomissa eri muodoissaan, niin alamme vähitellen "resonoimaan" yhä enemmän samoilla taajuuksilla näiden muukalaisiksi tai alieneiksi kutsumiemme veljiemme/sisariemme kanssa. Eli emme tarvitse siihen mitään laitteita, vaan muutoksen tietoisuudessamme ja sen mukaisesti hyväksyvimpiä ja vähemmän sotaisia asenteita kaikkia kohtaan.

Tärkeää on, ettemme anna enää kenenkään, sen enempää muukalaisten kuin maallisten veljiemmekään, alistaa meitä valtaansa millään tasolla. Kukaan ei ole meitä ylhäisempi eikä tosin alhaisempikaan; jokainen on sitä, mitä ON! Ja on YHTÄ.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meidän yrityksemme kirjoitti:

viestittää muukalaisille onkin väärä? mitäpä jos lähestyisimme heitä raamatun antamien ohjeiden mukaan? Siellähän sanotaan: Vain yksi nimi on teille annettu, eli vain yksi sana tai koodi joka on kätketty siihen nimeen (sanaan)on oikea tapa aloittaa viestintä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu