Juuri 18-vuotta täyttänyt lesbo-tyttö kyselisi Helsingin illanvietto paikoista.
DTM on tuttu, mutta senkin kanssa vähän niin ja näin kun ikäraja on illalla sen 22.
Yksi mistä olen myös kuullut on Hehku. Mistä tämän löytää ja mikä on ikäraja?
Ja sitten jos muita paikkoja on vielä.
DTM on tuttu, mutta senkin kanssa vähän niin ja näin kun ikäraja on illalla sen 22.
Yksi mistä olen myös kuullut on Hehku. Mistä tämän löytää ja mikä on ikäraja?
Ja sitten jos muita paikkoja on vielä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse olen ainakin käynyt Dtm:ssä aivan 18-vuotiaasta asti. Taitaa sielläkin olla käytössä ns. naamaraja, en muista koskaan törmänneeni siihen että sieltä olisi iän takia käännytetty ketään tuttuani.
Ja tämä Hehku järjestetään myös siis Dtm:n tiloissa, joilloin yläkertaan on pääsy ainoastaan naisille. Toinen tapahtuma on L-word(myöskin dtm) jossa taasen alakerta on vain naisille. Muistelisin että joskus tuolla sivuilla olisi mainittu erikseen myös iltoja jolloin ikäraja 18v
Toinen paikka jota suosittelen on ravintola kaisaniemessä järjestettävät naistenbileet, niitä tosin on aika harvoin niistä lisätietoa www.tytsyt.com
Ehkäpä tästä on apua ainakin näin alkuun :)
Mäkin olen käyny 18v asti Dtm:ssä ja ei ikinä kysytty papereita et kannattaa sinne yrittää..
Myös Kaisiksen bileet on aika tuttuja mutta ikärajasta en ole varma
Oikeesti tietävät kertokaa! Mikä tuo L-word nyt oikein on? Onko se Hehkun teemabileet vai mikä? Onko se siis vaan kertaluontonen tapahtuma? Ei Hehkun sivulla oo mitään infoo siitä. Missä olis, tietääkö joku?