PS1 Pelejä?

alo1ttelija

Varmaan kaupoissa ei myydä enää PS1 Pelejä,
Mutta löytyisikö netistä PS1 pelejä [Suomalaiset sivut]
Pitäisi ostaa Spyro 3 :P

15

5832

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nightsong

      mäkin kaipaan ps1 crashejä, ja spyroo(tottakai) mutta sitte joku heppu keksi evoluution peli maailmaan (ihan tyhmää)

      • LOLLO

        www.huuto.net


      • alo1ttelija
        LOLLO kirjoitti:

        www.huuto.net

        Mistäpä sitä koskaan tietää , jos se peli on naarmuuntunut ja se peli ei toimi:/


      • diapolos
        alo1ttelija kirjoitti:

        Mistäpä sitä koskaan tietää , jos se peli on naarmuuntunut ja se peli ei toimi:/

        ja wareta ja polta itse pelisi. Ei me rikoa lakii, suomen laki rikkoo meitä!


      • öhhouoiytiurk6i7dksliöo8dps...

    • Niksu97

      Joo, spyro 3 on jotenki niin klassikko. Mul on se, tai no levy hukas, kotelo tallel. Kyl pelaisin jos olis, on se niin hyvä ;D

    • aWttu

      Kyllä löytyy pelikaupoista vielä PS1 pelejä. itel modattu PS ja melkein kaikki klassikko pelit :) sit netistä löytyy emulaattorit jos haluu koneella pelata.

      • suspect87

        miltä netti sivuilta löysit niin
        tä pelejä??


    • TueR

      Tosi hyvässä kunnossa olis spyro 3, konsolia en omista enää niin jääny tyhänpantiksi koko pelikin. Elikkäs vihjailen , että myynnissä ois jos kukaan enään tätä lueskelee.

      • Minä the lohikäärme

        Mulle ois käyttöö Spyro 3. Oli joskus itelläni tää peli mut kyllästyin, en pelannu pariin vuoteen, ja myin pois.=( (HIRVEET TRAUMAT TOSTA ) =P Mut voisin ostaa sen pelin jokatapauksessa uudellee. =D


      • Spyro-fani
        Minä the lohikäärme kirjoitti:

        Mulle ois käyttöö Spyro 3. Oli joskus itelläni tää peli mut kyllästyin, en pelannu pariin vuoteen, ja myin pois.=( (HIRVEET TRAUMAT TOSTA ) =P Mut voisin ostaa sen pelin jokatapauksessa uudellee. =D

        ja on valmis myymään, niin haluisin ostaa. Kovasti oon yrittäny ettii, mut mistään ei löydy. Eli Helsingin seudulta jos joku myis, hinta sellanen 0-25 egee, ni kelpais ilman muuta. Ja tietty ehdottomasti aito ja toimiva


      • Spyro-fani
        Spyro-fani kirjoitti:

        ja on valmis myymään, niin haluisin ostaa. Kovasti oon yrittäny ettii, mut mistään ei löydy. Eli Helsingin seudulta jos joku myis, hinta sellanen 0-25 egee, ni kelpais ilman muuta. Ja tietty ehdottomasti aito ja toimiva

        Ihan mielenkiinnosta myös kyselen, miksi pelistä jäi traumat? Aiheuttiko joku tietty vai peli kokonaisuudessaan?


    • jk kj01

      parhain paikka on huuto.net huudan juuri crash bandicoot 1,2,3 sarjan 26e!

    • Huutoshoppaaja

      Vanha ketju mutta mitäs siitä. Huutonet on ihan hyvä paikka ostaa käytettyjä pelejä etenkin vanhemmille konsoleille. Itse olen ostanut sieltä monta hyvää peliä eikä ole ollut mitään ongelmia. On kuitenkin syytä tarkistaa muutama seikka.

      1. Katso EHDOTTOMASTI AINA myyjän saama palaute!

      2. Tarkista että peli varmasti toimii koneessasi. Siellä on paljon pelejä myynnissä, jotka vaativat ulkomailta ostetun konsolin tai modaamisen.

      3. Rehellinen myyjä kertoo kyllä tuotteen esittelyssä, jos pelilevyssä on esim naarmuja tai kannet hajalla. Pienet hiusnaarmut eivät pelaamiseen vaikuta ja kansien kunto nyt vielä vähemmän. Pelin toimivuudesta on myös yleensä maininta.

      4. Vertaa hintaa muihin vastaaviin tuotteisiin huutonetissä. Jos hinta on huomattavan halpa muihin vastaaviin nähden ja tuotteen kunnosta ei ole kerrottu mitään, tai jos myyjä vastaa kysymyksiisi epämääräisesti eikä myyjällä ole vielä palautteita luettavana, ole erittäin tarkkana. Muutaman euron menetys ei paljon vielä harmita, mutta kalliimpi ostos kannattaa ostaa luotettavalta myyjältä vaikka maksaisikin hieman enemmän.

      Huutonetissä on paljon myös pelidivareita, liikkeitä ja muuten "työkseen" käytettyjä pelejä kauppaavia myyjiä, joilta voi turvallisesti ostaa käytettyjä pelejä =) Suosittelen!

    • miksei noinkin

      Vanha on tosiaan mutta laitanpa minäkin.
      Nykyäänkin ps1 pelien ostaminen ja pelaaminen käy kätevästi jos on valmiiksi ps3, netti kytkettynä, rahaa psn-tilillä. Ostelee ps-storesta niitä vanhoja hyviä ekan ja tokan pleikan pelejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3583
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3560
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3342
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2779
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2046
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1972
    7. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      43
      1790
    8. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1686
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1645
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1400
    Aihe