Tositarina "kipu"

p.a.k

Hei, minua kiinnostaisi tietää ohjelmassa soitettu biisi ja esittäjä.Toivon muutenkin lisää tämän tyylisiä ohjelmia. Ja toivottavasti Mika saa hoidoista apua.

6

757

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kibbe

      Musiikki löytyy islantilaisen Sigur Ros -bändin uudelta levyltä.

    • p.a.k

      Kiitos Kibbe vastauksesta mutta ilmaisin asian varmaan huonosti koska kyseessä oli kotimainen biisi en paljon muista sanoja mutta "vielä tulee aika.." älä luovuta.. jotain sellaista.Mika laittoi soimaan kun kävi sängylle lepäilemään.Tietääkö joku esittäjän / biisin???

    • oli...

      Vielä koittaa uusi aika / Egotrippi

      Kauniita kappaleita heillä.

      • itseasiassa

        Tuo ohjelmassa oleva kappale onkin nimeltään Nämä ajat eivät ole meitä varten ja on edellämainitun nimisellä albumilla.


      • p.a.k
        itseasiassa kirjoitti:

        Tuo ohjelmassa oleva kappale onkin nimeltään Nämä ajat eivät ole meitä varten ja on edellämainitun nimisellä albumilla.

        Tuhannet Kiitokset Sinulle...nyt levyn ostoon :-)


      • mariettanyy
        p.a.k kirjoitti:

        Tuhannet Kiitokset Sinulle...nyt levyn ostoon :-)

        Minua jäi ko.ohjelmassa mietityttämään, oliko Mikalle alun alkaen tarjottu mitään hoitokeinoja. Olisiko leikkaus esim. tullut kysymykseen? Tuntuu hassulle, jos ihminen jätetään vuosikausiksi elämään kipujensa kanssa, eikä kokeilla tarjolla olevia apukeinoja. Ohjelma jäi puutteellisen taustatiedon vuoksi aika epämääräiseksi, vaikka mielenkiintoinen olikin. Olisi ollut myös kiinnostavaa kuulla, miten ko.kaatuminen oli tapahtunut ja mitkä olivat ensireaktiot ja hoitotoimet tuolloin. Minulla ainakin on pullistuma leikattu kolme kertaa 90-luvulla, ja viime vuoden alkuun asti sain viettää niiltä osin terveitä vuosia. Onko niin, että Mikalle ei oltu tarjottu MITÄÄN muuta hoitoa kuin kovia kipulääkkeitä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      175
      2968
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2566
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2220
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1849
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1773
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1651
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      102
      1452
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1151
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1079
    Aihe