Aika epätoivoista Raijalta syyllistyä lain vastaisiin keinoihin toimintaansa pönkittääkseen.
Ryanairille tuomittiin suuret sakot
ranskassa
7572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Saivat miljoonien eurojen kampanjan
muutamalla kymppitonnilla ;)
Finnairin Homostuertti, jonka sanalla ei ole mitään arvoa.
Ryanair hallitsee markkinoinnin. Se sai hyvän mainoskampanjan ja valtavasti julkisuutta pilkkahintaan. Harva Euroopan laajuinen mainoskampanja on näin halpa.
Oikeus määräsi Ryanairin korvaamaan Ranskan predidentille yhden euron vahingon korvauksen ja tämän naisyhstävälle 60 000 e. Naisystävä vaati Ryanairilta puolta miljoonaa.
http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2008/02/05/Ryanair maksaa Sarkozylle euron, Brunille 60 000 euroa/20083620/382
"kauppapaikka" -osasto oli täynnä eri firmojen toiminnan perinteisiä pönkittämiskeinoja (= mainoksia)!
Ittse en halua lentää koneella joka tuomittu rikoksesta.
mutta tietääkseni ainakaan Suomessa ei voi lentokonetta tuomita rikoksista.
Minä taas en voisi liittyä sellaiseen klubiin, joka hyväksyisi minut jäsenekseen!
Totta puhuen Ryanairin kohdalla tuskin on kyse rikoksesta. Siis ainakaan Suomessa kuvatunlaiset (nokkelat ja hyvin tehtävänsä tekevät) tapaukset tuskin kuuluvat rikoslain mukaan tuomittavaiksi?
mikähän ajatus tässä on???