Vietnamista visiitti Angkor Wat::n raunioille..?

Nimetön

Joulu-tammikuun taitteeseen tässä aloin suunnitella 2-3 viikon reissua Namiin ja kiinnostais tietää, oisko mahollista saada järjestymään samalla kertaa visiitti Kambodzan puolelle otsikon mukaiseen kohteeseen.

Onko tarjolla valmiita tai "puolivalmiita" retkiä?
Jos ei niin onko millanen projekti saada ittensä järjestymään omatoimisesti paikanpäälle? Välimatkahan ei mikään älytön ole mutta onko jotain erityistä mitä tulee muistaa, huomioida, ottaa mukaan.. tms. jos moiselle retkelle itsensä pistää?

kaikki asiaan liittyvä informashuuni on tervetullutta ja siitä kiitos jo näin etukäteen.. ;)

1

536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vietcongi

      niminen toimisto Pham Ngu Laolla ainakin järjestää bussimatkoja tuonne ja kyllä niitä myyvät kaikki muutkin matkatoimistot. Sinne on myös suora lentoyhteys Saigonista.

      PNL ja Bui Vien ovat backpackersien aluetta ja siellä on lukuisia matkatoimistoja, jotka niitä retkiä myyvät, varmasti löytyy sopiva. Angkoriin olisi syytä varata ainakin pari päivää jos haluaa laajemmin tutustua alueeseen, itse päätemppelin kyllä ehtii päivässä kiertää hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      73
      3941
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3515
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      82
      3358
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2648
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      124
      1618
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1526
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1144
    8. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1124
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1120
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1026
    Aihe