Oikotie

Oikotien omahinta kohteissa näkyy ehkä parhaiten kuinka nyt hinnat ja tarjoukset kohtaavat.
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

totta, suomessa myydään liian halvalla
mutta suurin syy on että jokaisella on kiire saada rahat.

monessa muussa maassa on normaali myyntiaika 3-6 kk,
suomessakin saa tuolla ajalla paljon paremman hinnan,

koska varsinkin suuremman asunnonostajat eivät tutki kohteita kuin kerran kuussa,
siten tutustumine vie myös aikansa.

pieniä alta 40 neliöisiä moni pohjoisen iskä ostaa tampereelta, hesasta turusta aivan nettitietojen perusteelta.
Koska siinä ei paljoa voi hävitä, kerrostaloyksiössä.

Äänestä

monista kohteista ei oo tarjottu euroakaan.

Äänestä
  • Sekin on liikkaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


omahinta kirjoitti:

Oikotien omahinta kohteissa näkyy ehkä parhaiten kuinka nyt hinnat ja tarjoukset kohtaavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu