Koukussa kasvokirjaan

Iltaa siskot!
Tulin piipahtamaan taas vaihteeksi tänne, kun tuo yksi toinen sivusto vie huomioni. Oikeesti, voiko joku koukuttaa noin pahasti. Taas jonkun neron keksintö... Muita kanssa kärsijöitä / addiktoituneita?
101515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

koukkuunnuin itse alussa ihan samalla tavalla, puolisoni sanoin minun kasvaneen kiinni koneeseen. mutta kun sitä aikansa näpersin, niin suurin into alkoi laantua. kyllä se siitä. :)

Äänestä

koukussa...olen mä sen kanssa yli kuukauden jo säheltäny, siellä saa vaan aikansa hyvin kulutettua.. :D

Äänestä
  • naamakirjaan kyllä kyllästyy, vähitellen eikä jaksa lähetellä enää drinkkejä, lahjoja tai kukkia kavereilleen. myös kavereiden metsästäminen on joillekin oma urheilulaji sinänsä... naistenlehtien tasoiset testitkin menettävät lopulta merkityksensä. jotkut testeistä ovat kyllä osuvia...

    mutta kivempihan sen kautta on yhteyttä pitää, kasvoton sähköposti tuntuu sen jälkeen tosi tylsältä ja persoonattomalta.

    Äänestä

  • kyllästyy kirjoitti:

    naamakirjaan kyllä kyllästyy, vähitellen eikä jaksa lähetellä enää drinkkejä, lahjoja tai kukkia kavereilleen. myös kavereiden metsästäminen on joillekin oma urheilulaji sinänsä... naistenlehtien tasoiset testitkin menettävät lopulta merkityksensä. jotkut testeistä ovat kyllä osuvia...

    mutta kivempihan sen kautta on yhteyttä pitää, kasvoton sähköposti tuntuu sen jälkeen tosi tylsältä ja persoonattomalta.

    What kind of lover do you need? ja What kind of lover are you? -testit oli kyllä aivan liian osuvia. En tajua, miten sellasilla kysymyksillä sai niin tarkat ja osuvat kuvaukset.

    Äänestä

Olen yrittänyt vierottaa itseni naamakirjasta, sillä sen kanssa askartelu venähti monasti puolille öin.. Tosin vieroitus on pahasti kesken, eikä parannusta näkyvissä.. Siellä on NIIN paljon tavaraa, jokaiselle jotakin. Luulempa ettei sen luojat; armeijallinen IT-nörttejä (ei millään pahalla:) nuku koskaan??

Kiva se sillä, että sieltä löytää tuttuja aika näpsästi:) Ja saa paljon lahjoja (mitä muuten harvemmin näkee, HEH!

Äänestä
  • Musta tuntuu, että jaksan innostua siitä aina uudestaan. Ehkä se onkin jonkin sortin kommunikointiväline jo muutenkin (tavallinen e-mail on tylsä). Tai sitten olen vain lapsellinen... Voisinpas tässäkin ohessa nyt lähettää high fiveja ja drinksuja kaikille ;-)

    Äänestä

  • zaza# kirjoitti:

    Musta tuntuu, että jaksan innostua siitä aina uudestaan. Ehkä se onkin jonkin sortin kommunikointiväline jo muutenkin (tavallinen e-mail on tylsä). Tai sitten olen vain lapsellinen... Voisinpas tässäkin ohessa nyt lähettää high fiveja ja drinksuja kaikille ;-)

    Unohdin vallan mainita, että kamalan hyvännäkösiä naisiakin siellä vilisee...

    Äänestä

Joo, aluks addiktoitu ihan kunnolla varmaan kuukaudeksi, sitte laantu into, sitte nyt taas on aika kova puhti päällä :D

Äänestä

Ei sitä lärvikirjaa kyllä ole oppinut vieläkään käyttämään kunnolla...

Meet a new people oli ihan paras,

-klik- ja jo oli ruuhkaa sivuillasi.
"Somebody has say YES on you"... -klik-
Kauhia läjä karvaisia kreikkalaisia ja muutama hiestä märkä japski, ja tieten äijiä kaikki... Säikähdyksen kauhistus, meinas mennä aamukahvit väärään kurkkuun. Että se niistä kauniista naisista :) Heh!

Äänestä

ylimainostettu paikka..
tylsääkin tylsempää viestien lähettelemistä..mielummin leikin Barbeilla ja luen Me naisia!!

tai ET lehteä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


zaza# kirjoitti:

Iltaa siskot!
Tulin piipahtamaan taas vaihteeksi tänne, kun tuo yksi toinen sivusto vie huomioni. Oikeesti, voiko joku koukuttaa noin pahasti. Taas jonkun neron keksintö... Muita kanssa kärsijöitä / addiktoituneita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu