Ylläpito tai joku muu vastaava?

Mistä hemmetistä johtuu, että olen nyt muutaman päivän ajan saanut sähköpostiini ihan muille ihmisille osoitettuja posteja??
Alkaa potuttaa kun saan olla niitä jatkuvasti poistamassa. Taitaa olla myöskin paljon mahdollista, että viruksia ilmaantuu koneelleni.
Tehkää asialle jotain ja nopeasti!

3

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vastailevainen

      Jos sähköpostissa on roskaposti suodatin ja virusturva niin ei ole huolta. Kun tarpeeks usein merkitsee ei toivotut roskaksi alkaa ne mennä roskakansioon, tosin sitä joutuu tyhjentelemään ellei ole automaatista tyhjennystä. Mutta tuo että tulee muille osoitettuja sinulle niin johtuu siitä että roskapostittaja laittaa sinun ossassi piilokopiokenttään ja ne näemmä tulee helposti saapuneet kansioon. Koneelle ei tule mitään jos ei avaa viestejä tai klikkaa niissä mitään linkkejä tai liitteitä auki.

      • Käytän just tätä Suomi24:jää. Joudunhan mä avaamaan postin kun yritän saada sen torjutuksi. Vai onko joku muu konsti olemassa?
        Muutenkin tämä laatikko on tosi ärsyttävä, kirjoitukset häviävät kesken kaiken, välillä ei pääse kirjautumaan ulos ja useinkaan sisälle kirjautuminen ei meinaa onnistua.


      • käytä,,,,
        Tuuli49 kirjoitti:

        Käytän just tätä Suomi24:jää. Joudunhan mä avaamaan postin kun yritän saada sen torjutuksi. Vai onko joku muu konsti olemassa?
        Muutenkin tämä laatikko on tosi ärsyttävä, kirjoitukset häviävät kesken kaiken, välillä ei pääse kirjautumaan ulos ja useinkaan sisälle kirjautuminen ei meinaa onnistua.

        suomi24 postia tai oikeastaan mitään muutakaan suomi24 palvelua tai siis mitä paskaa se nyt onkaan mitä mainostavat palveluksi,, et saa kuin harmaita hiuksia,, ja roskapostia ja jumittavia sivuja,, ilmaisia ja paaaaallljoooon parempia sähköposteja on pilvin pimein,tässä helppo ja hyvä ojhe,, jätä ihmees tää paska ja pian,, muihin ei tuu mullekaa mitää roskaposteja muilla nimillä niinkuin tänne,, tää on ihan paska ,, piste!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe