itselläni ensimmäinen vaimo löytyi samasta pitäjästä mutta se melko pian meni vaihtoon.
Monta niitä on vuosien varrella vaihtunutkin mutta tämä viimeisin, tämä löyti 500 km päästä ja on tässä nyt kmuutama vuosi menny ihan ok.
Löytyikö elämän kumppani
17
1028
Vastaukset
- Pirre*
hevonen, niinkö?
- elämänkumppani ja toivottav...
Oletko joku herranlahja naissukupuolisille,
kun joudut usein vaihtaan?
Luuletko et onni tulee etsien(vaihtaen) ja kuin
rehvastelisitkin vielä.
jatkoon,,,vaihtoon,,seuraava,,- keljuilla mutta
eipä se haittaa , siitä vaan.
- heti pantava..
vaihtoon kun huomaa tehneensä virhe arvion.
Ensimmäisen bongasin Helsingissä Vihreä Omena nimisessä baarissa 17-vuotiaana. Toisen työpaikalla. Kolmannen 50 metrin päässä naapurissa kun olin siellä kylässä.
Asuinpaikkojen välimatka kaikkien kanssa oli alle 10km.
Eli läheltä varmaan :)- en ainakaan minä
tule osille, yksin vietellään loppuehtoota, ukko kuoli kohta viistoista vuotta sitten. Uutta en haen enkä halua, mikä onni olla yksin kun siihen on vihdoin oppinut ja jättänyt haihattelut muille, onnea vaan.
- akka mut
me erottiin 13v sit. Mut olin hänen talkkari 10v ja sanoin työ suhteen irti. Ja mitäs kumma akka häipyi? Pienestä ne suuttuu noi akat jos et palvele heitä. ;)
Eli hyvin on mennyt yksin pian 3v.
Mutta tämä näyttää häiritsevän muita?.
- Anskuliini
löytyi melko kaukaa läheltä Sveitsin rajaa, toinen oli samalta kylältä, pelasi työkaverin miehen kanssa samassa joukkueessa jalkapalloa.
- kierrokseen mieltynyt
Et vaihtoon vaan jos ei toimi mielestäsi, vai?
SÄÄLITTÄVÄ heitto, et ihan monta?
Monta on viä odottamassa, eli ala harkita uutta.
Onnellista elämää Sinulle.- akkojen kommentit
voi jättää omaan arvoonsa, eikä humalaisten puheista kannata välittää.
- seuraavan vaimon
akkojen kommentit kirjoitti:
voi jättää omaan arvoonsa, eikä humalaisten puheista kannata välittää.
Tais sattua arkaan paikkaan?
Ähää .
Ja mistä voit kenenkään humalaa tietää?
Säälittävä veto.
Etsii etsii eikä toivoisi löytyvän.
- Goldie-.65
joku joskus jopa parintuhannen kilometrin päästä linnuntietä. (kilometreistä ei kuitenkaan tarkkaa laskelmaa) :)
- Otto-Vaan
Löytyi tavallaan aivan läheltä tanssipaikalta ja
oltiin nähty samassa työpaikassakin.
Hittolainen niskojaan vain nakkeli siellä
työpaikalla kun oven joskus hälle avasin.:)
Toista ei ole vielä löytynyt. isketyksi melko lähellä kotiani.;)
Usean vuoden olin piirityksen kohteena ja vihdoin oppivuosieni jälkeen lupasin ja olen sanani pitänyt yli kolkyt vee.:))- tammikuun likka
Tuli hakemaan tanssiin vuonna -71 ja hänen kanssaan taivalta 33 vuotta, neljänkymmenen kilometrin päästä silloista asuinpaikkaani.
Toinen kumppani..... ei näköpiirissä lähimainkaan. - täti puskasta
ruotsista kävin hakemasssa, kaaaaauan sitte,
suomalaisen miehen. - haiden pulaaja
löytyi samasta kaupungista. Läheltä siis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425831Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714565Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564111SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873710Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613235SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342315Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81144