Löysin kellarista muuten täydellisessä kunnossa olevan matkalaukun, mutta siinä on pyörät rikki. Kuluneet melkein olemattomiin. Voiko sitä korjauttaa jossain? Helsingissä tai Lahdessa. Kyseessä on sellanen pieni laukku, siis sen kokonen minkä saa ottaa sisälle lentokoneeseen mukaan, sellanen minkä näkee vähintään joka toisella ihmisellä lentokentällä. Semmonen siis missä on pyörät ja semmonen vetoaisa. Eli voiko niitä pyöriä korjauttaa jossain, esim. matkalaukkukaupassa? Missä on matkalaukkukauppoja Helsingissä tai Lahdessa? Vai kuka matkalaukkuja korjaa? Paljonko korjaus mahtanee maksaa? Vai pitääkö se heittää roskiin?
Missä korjauttaa matkalaukku?
14
36725
Vastaukset
- Samsonite tai vastaava
Se voidaan todennäköisesti korjata, korjaaminen ei ole ilmaista. Löytyisikö samsoniten sivuilta esim valtuutetun korjaajan yhteystiedot, koettanet itse etsiä.
Helsingissä Museokadulla Caloniuksenkadun ja Mechelinkadun välisellä on matkulaukkukorjaamo, josta mahdollisesti löytyy apua. Olen itse korjauttanut siellä pari vuotta sitten mm. vanhan Samsonite-laukun kahvan ja laitattanut uuden vetoketjun Eastpak reppuun.
- sinne
Enpä suosittele tätä korjaamoa. Pilasivat uuden laukkuni täysin. Parempi löytyy iso robalta.
sinne kirjoitti:
Enpä suosittele tätä korjaamoa. Pilasivat uuden laukkuni täysin. Parempi löytyy iso robalta.
Mikään korjaamo ei onnistu aina. Jokaiselle löytyy sekä tyytyväisiä että tyytymättömiä asiakkaita.
Minulla ei ole valittamista.- %%TT
Juuri hain useita vuosia vanhan Samsoniteni huollosta. Rengas oli hajonnut. Hyvää työtä ja edulliseen hintaan. Sain vielä hauskan tiedon, että Samsoni on jenkkiversio. Nyt on sitten laukku lähdössä reisuun kotikulmilleen:-)
- suutareilta
Luultavasti osaavat auttaa.
- löytyy
Lahdessa on Laukkukorjaamo Mariankadulla,
puh. 03-7823518. Olemme korjauttaneet 2 matkalaukkua ja tyytyväisiä olemme olleet.
Kannattaa kysyä. - Lähetyksen saanut
Lahdessa on Mariankadulla Laukkukorjaamo jossa on hyvä palvelu ja edullinen hinta . Tarvittavat varaosat
myös löytyy !- korjaaja
ASOMA OY . H:ki lauttasaari. vuodesta 1942
- Anonyymi
Nostan tätä uudella kysymyksellä. Delsey spinneriin tarvitsen uudet renkaat. Ei tahdo löytyä. Olen käynyt usean myyjän luona mutta eivät osaa auttaa.
Harmittaa kun muuten uuden veroinen laukku eikä ihan halpakaan ollut.- Anonyymi
Hanki rollaattori ja laita laukku eturessuun. Talveksi siihen pyörien tilalle voi vaihtaa sukset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hanki rollaattori ja laita laukku eturessuun. Talveksi siihen pyörien tilalle voi vaihtaa sukset.
Onko Tampereella matkalaukun korjaajia, pyörät kuluneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko Tampereella matkalaukun korjaajia, pyörät kuluneet.
Herra G Oogle tietää tuon.
- Anonyymi
Tamper
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986208KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495687Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602703Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072128Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071828- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068