Virtual Console

Onko mahdollista ladata pelejä sieltä ostetuilla pisteillä tietokoneelle ja sitten siirtää muistitikulla konsoliin?
2261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo Nintendon internet-paikka mistä noita pelejä ostellaan, on luultavammin suojattu siten että siihen ei normaalilla tietokoneella ole asiaa. Mutta enpäs ole testaillut.

Periaatteessa voit ostaan pelin Wiillä, ja kopioida sen muistikortille. Muistikortti tietokoneeseen niin pelikin on siellä. Ja muistikortti toiseen Wiihin niin peli on siellä.
Paitsi että homma ei toimi, koska nuo Wiin VC pelit suojataan jokaisen wiin yksilöllisellä sarja/id numerolla, joten niitä voi pelata vain siinä yhdessä Wiissä missä ne on ostettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mario4 kirjoitti:

Onko mahdollista ladata pelejä sieltä ostetuilla pisteillä tietokoneelle ja sitten siirtää muistitikulla konsoliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu