Tuo Nintendon internet-paikka mistä noita pelejä ostellaan, on luultavammin suojattu siten että siihen ei normaalilla tietokoneella ole asiaa. Mutta enpäs ole testaillut.
Periaatteessa voit ostaan pelin Wiillä, ja kopioida sen muistikortille. Muistikortti tietokoneeseen niin pelikin on siellä. Ja muistikortti toiseen Wiihin niin peli on siellä. Paitsi että homma ei toimi, koska nuo Wiin VC pelit suojataan jokaisen wiin yksilöllisellä sarja/id numerolla, joten niitä voi pelata vain siinä yhdessä Wiissä missä ne on ostettu.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Voit ostaa tälläisen, jolla Wii yhdistää tietokoneeseen yhteyden.
http://www.polarpanda.com/store/product_info.php?cPath=36_86&products_id=1084
Tuo Nintendon internet-paikka mistä noita pelejä ostellaan, on luultavammin suojattu siten että siihen ei normaalilla tietokoneella ole asiaa. Mutta enpäs ole testaillut.
Periaatteessa voit ostaan pelin Wiillä, ja kopioida sen muistikortille. Muistikortti tietokoneeseen niin pelikin on siellä. Ja muistikortti toiseen Wiihin niin peli on siellä.
Paitsi että homma ei toimi, koska nuo Wiin VC pelit suojataan jokaisen wiin yksilöllisellä sarja/id numerolla, joten niitä voi pelata vain siinä yhdessä Wiissä missä ne on ostettu.