Se o kyä hyvä se jorma ruanansuu. Kyä näin o, se o jämpti niin!
Jope!
4
523
Vastaukset
- miten..
se nyt oli?
- Lapin tyttö.
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!! - KUNKKU
Lapin tyttö. kirjoitti:
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!!Totta,totta,Jope on kyllä niin mainio hauskuuttaja,että sais joka päivä olla telkussa.
Voi,kun muistelen ohjelmaa Lapin radiossa,nimeä en muista,mutta oli siinä Tommi Reposen ja Jari Vesan kanssa,ei hauskempaa ohjemaa ole ikinä ollu,sai sen puoli tuntia,minkä ohjema kesti,nauraa ihan kus...pissat housussa...oli Eestin kielen oppituntia ynnä muuta hauskaa.....taisipa siinä olla myös Tollo Peloton,joka Jopella on myöhemminkin ollu ohjemissaan. Tälläista lisää,eikä amerikkalaisia tappofilmejä!
- Anonyymi
Kyä se o näi jämpi,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1912969Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin232440Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!1601163kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001125- 691080
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171022- 67948
- 115914
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624836Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48804