Se o kyä hyvä se jorma ruanansuu. Kyä näin o, se o jämpti niin!
Vastaukset 4
- miten..
se nyt oli?
- Lapin tyttö.
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!! - KUNKKU
Lapin tyttö. kirjoitti:
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!!Totta,totta,Jope on kyllä niin mainio hauskuuttaja,että sais joka päivä olla telkussa.
Voi,kun muistelen ohjelmaa Lapin radiossa,nimeä en muista,mutta oli siinä Tommi Reposen ja Jari Vesan kanssa,ei hauskempaa ohjemaa ole ikinä ollu,sai sen puoli tuntia,minkä ohjema kesti,nauraa ihan kus...pissat housussa...oli Eestin kielen oppituntia ynnä muuta hauskaa.....taisipa siinä olla myös Tollo Peloton,joka Jopella on myöhemminkin ollu ohjemissaan. Tälläista lisää,eikä amerikkalaisia tappofilmejä!
- Anonyymi
Kyä se o näi jämpi,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 118777
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19700- 39685
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32639Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 76517
- 63491