Se o kyä hyvä se jorma ruanansuu. Kyä näin o, se o jämpti niin!
Jope!
4
480
Vastaukset
- miten..
se nyt oli?
- Lapin tyttö.
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!! - KUNKKU
Lapin tyttö. kirjoitti:
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!!Totta,totta,Jope on kyllä niin mainio hauskuuttaja,että sais joka päivä olla telkussa.
Voi,kun muistelen ohjelmaa Lapin radiossa,nimeä en muista,mutta oli siinä Tommi Reposen ja Jari Vesan kanssa,ei hauskempaa ohjemaa ole ikinä ollu,sai sen puoli tuntia,minkä ohjema kesti,nauraa ihan kus...pissat housussa...oli Eestin kielen oppituntia ynnä muuta hauskaa.....taisipa siinä olla myös Tollo Peloton,joka Jopella on myöhemminkin ollu ohjemissaan. Tälläista lisää,eikä amerikkalaisia tappofilmejä!
- Anonyymi
Kyä se o näi jämpi,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254771Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa53412Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1283210Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss272649Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu782392Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181779Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91404Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1171265Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut91243Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41158