Se o kyä hyvä se jorma ruanansuu. Kyä näin o, se o jämpti niin!
Jope!
4
451
Vastaukset
- miten..
se nyt oli?
- Lapin tyttö.
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!! - KUNKKU
Lapin tyttö. kirjoitti:
Tänä päivänä, tässä mutrusuitten maassa tarvitaan Jopea joka saa ihmiset nauramaan.
Miten ihmeessä hän keksiikin kaikkea...lääkäri Kaikkonen,ym.ym.ym. Sitä tulee aina niin hyvälle tuulelle kun näkee Jopen, vaikka vaan mainoksissa. Ja tiedän (koulu) että lapsetkin tykkää hänestä.
Jos luet tämän Jope:..." Kiitos että olet olemassa"!!!!!Totta,totta,Jope on kyllä niin mainio hauskuuttaja,että sais joka päivä olla telkussa.
Voi,kun muistelen ohjelmaa Lapin radiossa,nimeä en muista,mutta oli siinä Tommi Reposen ja Jari Vesan kanssa,ei hauskempaa ohjemaa ole ikinä ollu,sai sen puoli tuntia,minkä ohjema kesti,nauraa ihan kus...pissat housussa...oli Eestin kielen oppituntia ynnä muuta hauskaa.....taisipa siinä olla myös Tollo Peloton,joka Jopella on myöhemminkin ollu ohjemissaan. Tälläista lisää,eikä amerikkalaisia tappofilmejä!
- Anonyymi
Kyä se o näi jämpi,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1694300Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan832535Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va232302Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581857Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3791780Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi621486Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221479Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy811395Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1061349Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1621245