Mitä tapahtuu nyt kun satanismi sellaisena kuin se tunnettiin 1900-luvun jälkimmäisellä puoliskolla vaikuttaisi todellakin olevan kuollut? Onko jo satanistiksi itseään kutsuvankin myönnettävä se mitä setiläiset ovat pullistelleet uskontokuntansa perustamisesta lähtien: että Setin Temppeli on maailman johtava VKP organisaatio? Nouseeko CoS vs. ToS kisaan mukaan vielä jokin musta hevonen ja kuittaa potin? Vai onko tullut aika unohtaa viralliset yhteenliittymät kokonaan ja alkaa elää kuin saatananpalvojat pellossa teististä lähestymistapaa painottaen ja kukin tyylillään black metal, natsismi yms. "pahalle" symboliikalle flirttaillen?
Mitkä on trendit ja kevään muotivärit?
Firmat
Sparta300Sparta
3
559
Vastaukset
- Valitettavasti
Se ainakin on selvää että tämän vuosituhannen puolella setin temppeli on vienyt ja muut vkp suunnat vikisseet niin suomessa kuin muuallakin. Niillä on selkeästi eniten aktiivisia jäseniä, toimintaa ja julkaisuja. Ja kaikki kunnia heille siitä! Ei tämä mikään kilpailu kuitenkaan ole.
- näköjään
jopa tämän tunkion kukot.
Hyviä kysymyksiä - Ei ole
Satanismia!
Eikö jo ala uppoamaan?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263224Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122389Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.812296Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062014Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761653Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥461508Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta251417Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1201170
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126