Kierron ekasta päivästä

Kunnon runsas vuoto alkoi eilen illalla 19-20. Lasketaanko eilinen sitten kierron ensimmäiseksi päiväksi, kun vuoto alkoi noinkin myöhään, vai lasketaanko vasta tämä päivä? Pitäis Clomi ottaa kierron 4. päivä.

Kiitos etukäteen!
3287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä siis ainakin laskin kun aloitin clomit..

Äänestä

.. jos kunnon vuoto alkaa illalla klo 18 jälkeen, niin vasta seuraava päivä laskentaan kierron ensimmäiseksi päiväksi.

En kyllä usko, että tämä on ihan maailmaa kaatava asia, laskit sitten kummin vain. Sinuna kyllä ehkä soittaisin omalle hoitajalle ja tarkistaisin asian ennen ensimmäisen clomin ottamista.

Äänestä
  • minäkin soitin lekurille ja kysyin niintaas sanoi että jos vuoto on runsasta niin se lasketaan eka pvksi...mutta jos vaan tahroja niin sitten seur.pv... nyt sama tilanne mulla..huomen eka pistos...kuukautiset alko just 5h sitten.. jipiii..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedustelen kirjoitti:

Kunnon runsas vuoto alkoi eilen illalla 19-20. Lasketaanko eilinen sitten kierron ensimmäiseksi päiväksi, kun vuoto alkoi noinkin myöhään, vai lasketaanko vasta tämä päivä? Pitäis Clomi ottaa kierron 4. päivä.

Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu