Voiko Salin saaren rannoilla käytännössä uida, vai onko aallot liian suuria ja onko pahoja virtauksia?
Uiminen
6
4581
Vastaukset
- kohteessa käynyt
Kyllä salin rannoilla voi uida.rantahiekka on hienoa ja vesi lämmintä.( palasimme salilta kahden viikon lomalta viime perjantaina.)
Pienten lasten kanssa ei kovin suositeltavaa, mutta meidän 10 ja 8 vuotiaat tytöt nautti täysin rinnoin merestä ja koko lomasta ylipäänsä. - tietää
onko meressä meduusoja tai haivaara...?
- matkakuumeinen
haluaisin myös tietää tuosta haivaarasta. Luonnon ystävänä tarkastin netistä Kap Verden eläinkannan, joka paljasti, että saarten vesistöstä löytyy useampia hailajeja mukaan lukien "the great white". eli kertokaahan joku, onko siellä käytössä haiverkot? vai pitääkö siellä pulikoida peläten, milloin joku on nilkassa kiinni?
- kukaan.....
tiedä tästä asiasta mitään? Siis meduusat ja hait?!
- Marraskuun matkailija
kukaan..... kirjoitti:
tiedä tästä asiasta mitään? Siis meduusat ja hait?!
Kyllä siellä haita on. Ollessamme meressä uimassa, hieman edempänä rannalla oleva kalastaja sai virvelillä puolimetrisen pikku hain. Tämä siis lähes hotelli Riu Funanan edessä. Loman viimeisenä päivä huomasimme Santa Marian kalalaiturilla kuvan jossa oli 200-kiloinen valkohai joka oli kyltin mukaan pyydetty saaren lähistöltä viikkoa aiemmin. Siinä vaiheessa hieman hirvitti että oli tullut kaksi viikkoa joka päivä meressä uitua, mutta eipä niistä siellä kukaan varoita tai kauhutarinoita kerro joten itse kyllä uisin edelleen :)
- haita
eikä paljon muitakaan kaloja... Oltiin marraskuussa Salilla ja uitiin meressä joka päiviä ja eri kohdissa rantaa. Lisäksi kävimme veneretkellä, jossa oli mahdollisuus snorklaamiseen eikä sielläkään törmätty haikaloihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1696208
- 114348
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513695Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043066Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv832702Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62228Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121478- 441465
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631270Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229