Tarvitsisin tietoa näyttelemisen opiskelusta jenkeissä. Jos joku ihanuus tietää jotain niin voisiko ilmoitella? Etenkin Los Angelesin koulut kiinnostavat...jonkin sortin Theater Academy ilmeisesti.
näyttelemisen opiskelu USAssa
Marilyn Monroe2
4338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olekko ihan järjissäsi ja jalat maassa??? Jos olet, niin onnittelen. Tuo on oikea asenne ja tuolla asenteella tulet varmasti saavuttamaan tavoitteesi. Suuret asiat elämässä saavutetaan suurien riskien kautta. Pitää USKALTAA mennä ulkomaille alan koulutukseen, pitää USKALTAA seistä omien unelmien takana vaikka joka oksalla istuu epäilevä tuomas joka kyseenalaistaa SINUN elämääsi koskevat SINUN päätöksesi.
Itsekin olen nyt kolmenkympin rajapyykin ylitettyäni vasta uskaltamassa olla sitä mitä sisimpäni haluaa minun olevan. Ei jotain sellaista mitä ulkoiset paineet ja ulkoiset normit minun olettavat olevan.
En usko että se päivä on kaukana, jolloin heitän helvettiin IT -alan toimistotyöni ja heittäydyn täysipäiväiseksi taiteilijaksi oli tulot sen jälkeen ihan mitkä tahansa. Olen huomannut, että raha ei tuo onnea. Onni tulee siitä että pääsee tekemään sitä mitä oma sisin haluaa. Mulla se sattuu olemaan taide.
Juuh, ihan vakavissani olen lähtemässä muutaman vuoden kuluttua USAan. Ja luulenpa, että säkin heität pian sen IT-alan jonnekin ja alat toteuttaa itseäsi. Taide on hienoimpia asioita maailmassa! Mun intohimonani ja elämänäni on näytteleminen, ja hei, unelmien eteen on taisteltava. Ikää mulla on vasta 16 parin kuukauden kuluttua, mutta mutta. Pärjäilethän? "Keep your style real"
Hei hienoa jos täältä löytyy joku muukin joka on hurahtanut näyttelemiseen!Mulla on aivan samat unelmat kun sullakin!Vaikka mullakin on tätä ikää vasta 16 vuotta,mut eiköhän me nouret täältä kälysestä suomesta vielä ponnisteta maailmalle!Ikävä kyllä mä en tiiä mitään noista USA:n näyttelijä kouluista, enkä voi sen enempää olla avuks kun vaan kannustaa sua..niin ja otathan mut mukaan kun lähet=)pliiiiiiiis!
Totta kai mä nappaan sut mukaani, täytyyhän siellä seuraakin olla! =) Mä en oo vieläkään onnistunut saamaan tietoa niistä kouluista, damn...mutta yrittänyttä ei laiteta. Pärjäile!