Onko sallittua tehdä Tallink Siljalla risteilyn kaltaista matkaa reittimatkoina Tukholmaan? Samalla laivalla tulisimme takaisin? Saako takaisintulon liput Suomen vai Ruotsin päässä? Vastauksia mieluiten vain kokeneilta.Kiitos vastaajille!
Reittimatkoista
????
5480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun liput saat vain lähtösatamasta sekä suomessa että ruotsissa, eli joudut hakemaan paluumatkan liput tukhlmassa terminaalilta, et siis saa paluumatkan lippuja Turusta/Helsingistä lähtiessäsi lunastettua.
ostaa kyseinen matka risteilynä.
Hyvä että onnistuu. Hinnalla ei ole väliä, koska meillä on lahjakortti. Eikä sekään hirveästi tuota vaivaa, että joudutaan ruotsin päässä chekkaamaan sisään uudestaan. Ikä ei kaikilla matkustajilla riitä tuohon risteilyyn niin tälläinen matka tällä kertaa pitää ottaa.
Milläs laivalla olette menossa? Jos olette Serenadella tai Symphonylla, tulee halvemmaksi ostaa risteily, ja tukholmassa voi olla koko päivän ja illalla samoilla lipuilla takasin.
Jos Turusta lähdette niin.. no niin :)
Ja vielä siitä, että kahdella reittimatkalla polttoainemaksu on 10 € /aikuinen!
Ahaa, olitkin jo vastannut... No siinä tapauksessa hyvää matkaa!