Mistä voisin ostaa oman lentokoneen?

lentäjänpoika

HEI! Olisiko teillä tietoa mistä voisin ostaa lentokoneen ja paljonko se maksaa?

20

6119

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytyy

      muista ostaa myös liimaa..saa noin kympillä.

    • puujalka Risto

      Jos isklläsi on paljon rahaa niin voi ostaa sinulle jopa radio-ohjattavan lentskarin. Jos isi on köyhä niin täytyy tyytyä Prisman lentokoneisiin.

    • ei kestä

      Boieng.com ja Airbus.fe.

      • huomennaa

        mutta eikö löytyisi jotain sellaista josta sais vähän ajettuja ja halpoja, niin kuin nettiauto.com


      • kukkahomo
        huomennaa kirjoitti:

        mutta eikö löytyisi jotain sellaista josta sais vähän ajettuja ja halpoja, niin kuin nettiauto.com

        perseaukiset kyselee käytettyjä


    • ilmailun ystävä

      Moro! Laitetaanpas jotain järkeviäkin vastauksia. Eli jos haluat oikean lentokoneen itsellesi ostaa niin internetistä löytyy sivustoja joissa niitä myydään. laita google hakuun esim "used aircrafts on sale" Semmoiset pienkoneet voi olla halvimmillaan n. 75 000 euroa ja kalliimmat siitä ylöspäin ja vain taivas on rajana.

    • Eiku ostoksille.

      Air Finlandin konkurssipesässä on nyt kolme tosi halpaa konetta.
      Luulen että irtoaa 10 000 euroa kappale.

    • Junkyards
    • Miksi pelleilette?

      Globalplanesearch on paras sivusto oikeiden lentokoneiden myyntiin.

    • Ahmedalsaedi

      mulla on yks joka en tarvi voidaan myydä siitä

    • exlent

      No lentokonekaupasta tietenkin,pöljä.Tai sieltä minä ainakin ekaksi menisin kysymään jos lenskarin tarvisin.Hinnat ovat 1-10 000 000 euroa.Riippuu koosta ja varustuksesta ja tuleeko lentoemot mukaan.

      • Lentokoneshop

        Sulla on halpa kallein kone, mm. A380 listahinta on noin 380 000 000 euroa.


    • siipiensankari

      Me ainakin ostettiin kaveriporukalla (kolmen kaverin kimppaostos) oma lentokone ihan suoraan tehtaalta aikoinaan ja tuotiin se itse tänne Suomeen. Joten kannattaa kysellä suoraan tehtailta, jos on ostamassa lentokonetta. Joillakin valmistajilla on myös jälleenmyyjiä ja silloin ne ilmoittavat vain kohteliaasti lähimmän jälleenmyyjän, joka palvelee lentokoneen ostamiseen liittyvissä asioissa.
      Hinta on tietenkin neuvottelukysymys ja mitä kaupaan kuuluu. Varusteetkin ratkaisevat aika paljon hintaan.
      Mielestämme saimme silloin lentokoneen varsin edullisesti ostettua suoraan tehtaalta. Muutamia muutoksia ja parannuksia jouduimme tekemään viranomaisten vaatimuksesta, sekä tietysti katsastamaan tänne Suomeen. Jälkeenpäin jouduimme vielä tekemään muutamia muutoksia istuimiin, kun vastaaville lentokoneille tapahtui muutama onnettomuus, jossa matkustajat olivat loukkaantuneet pakkolaskussa istuimen rakenteen johdosta. Vakuutusten hankkiminen olikin sitten mielenkiintoinen juttu, suurin oli se vastuuvakuutus.
      Olihan se oma lentokone ihan mukava juttu, kun meillä kaikilla oli lupakirjat, mutta aikansa kutankin, ikää tuli ja lääkärintarkastuksetkin tulivat tiukemmiksi. Myimme lentokoneemme ja se ei ole enään Suomen ilma-alusrekisterissä.

      • Mistä tehtaasta te ostitte sen kyseisen lentokoneen ja mikä lentokone


    • googlasin
    • Anonyymi

      ookko jo lentokoneen hommannut näin 14 vuoden aikana

      • Anonyymi

        Vitun taliaibo ketääb ei lue näyti vitun siestejä enään paitsi ihmisey jotka haluaa ostaa lentokoneen paitsi persaukiset(tinok kaltainen ihminen) tai ei siis köyhiä vaan pihejä jotka haluaa ostaa käytettyjä lentokoneita ( köyhät kyykkyyn ja rutiköyhät kyljelleen)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      196
      1747
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      264
      1190
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      180
      867
    4. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      61
      768
    5. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      64
      759
    6. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      751
    7. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      224
      750
    8. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      725
    9. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      47
      694
    10. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      85
      677
    11. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      41
      634
    12. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      74
      631
    13. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      139
      625
    14. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      50
      613
    15. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      68
      600
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      574
    17. 31
      568
    18. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      24
      556
    19. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      30
      517
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      25
      515
    Aihe