Siis aivan pakko kysyä; 1,5v tyttö haisee hieltä!! Ihan siis oikeelta hieltä, kainaloista. Ja kainalot ovat myös ihan märät. Hikoilee myös paljon nukkuessaan, vaikka ei ole muuta päällä kuin vaippa. Onkohan ihan normaalia? Mitenkäs muilla?
Lapsi haisee
hieltä?!
5705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...vielä tuon ikäisen hien pitäisi haista. Kannattaisi varmaan kysäistä neuvolasta miten pitäisi toimia, kannattako esim. käyttää lääkärissä.
tuon ikäiset (pojat) ovat jo haisseet hieltä, eli sitä en ihmettele. Ennemminkin sitä, että miten niin paljon hikoilee, jos kerran nukkuu ja pelkän vaipan kanssa. Kuinka lämmin talo teillä on?
Meillä yleensä hikoillaan riehumisen jälkeen ja silloin saattaa tosiaan hiki löyhkätä.
Kai kylvetät paljon hikoilevan lapsesi joka päivä? Kannattasi myös säätää talon lämmitys vähän alhaisemmaksi, ettei tarvitsisi kuumassa hikoilla.
---
jo heti mieleen, eli LASTENLÄÄKÄRILLE aika!!!!