palstatilaa.
Hän nimittäin valistaa parhaiten suomalaisia Islamin vaaroista ja tekee sen vielä lampaan vaatteissa.
Kukaan ei voi sanoa häntä rasistiksi tai vihanlietsojaksi, sillä hän on aivan selkeästi muslimi olemukseltaan.
Pitäisiköhän itsekin liittyä kyseiseen lafkaan, laittaa lakana päälle ja alkaa julistaa:
"kuolema vääräuskoisille" vedoten Koraaniin ja Haditheihin. Jos joku yrittäisi väittää vastaan, niin syyttäisi häntä "rasistiksi ja vihanlietsojaksi rekisteröityä uskontoa kohtaan".
Toivon Tammelle paljon...
14
1394
Vastaukset
onko Tammi julistanut tällaista? heitä linkki.
- ....
Miten muslimin pitää kohdella vääräuskoisia? Perustele islamin opeilla.
.... kirjoitti:
Miten muslimin pitää kohdella vääräuskoisia? Perustele islamin opeilla.
"uskonnossa ei ole mitään pakkoa"
- pakoton ohikulkija
karvapää kirjoitti:
"uskonnossa ei ole mitään pakkoa"
"uskonnossa ei ole mitään pakkoa"
Vai on uskonto vapaaehtoista eikä ole mitään pakkoa, hehee...ihanko tosossasi tollasta lauot :)
Maailmassa juuri uskonto on tehokkain ja katalin ase alistaa ihminen ja tehdä hänestä aivoton typerys.
Jos olet vaikkapa nainen islaminuskoisessa maassa, niin mitä tuumaat kuinka sulle käy jos uskallat mennä kuuluttamaan että kiitti mulle riitti tää juttu ja alkaan vaikka vaihteeksi vaikkapa harrastamaan kristinuskoa ? - tämä..
karvapää kirjoitti:
"uskonnossa ei ole mitään pakkoa"
toteutuu muslimimaissa ?
- ....
karvapää kirjoitti:
"uskonnossa ei ole mitään pakkoa"
Onko tuossa kaikki, mitä tiedät islamista?
- ....
tämä.. kirjoitti:
toteutuu muslimimaissa ?
koska islamissa ei ole uskonnonvapautta.
tämä on nähty sekä teoriassa että käytännössä.
>>Pitäisiköhän itsekin liittyä kyseiseen lafkaan, laittaa lakana päälle ja alkaa julistaa:
"kuolema vääräuskoisille" vedoten Koraaniin ja Haditheihin. Jos joku yrittäisi väittää vastaan, niin syyttäisi häntä "rasistiksi ja vihanlietsojaksi rekisteröityä uskontoa kohtaan".>>
Natsit ja Venäjän tsaarinaikaiset Mustan Sotnian agentit käyttivät tuollaista nimim. Dhimmin unelmoimaa provokaatiomenetelmää innostaessaan ihmisiä juutalaisvainoihin. Eipä ole omppu kauas puusta pudonnut.
Itse ilmoittaisin tuollaisen julistajan välittömästi poliisille.- Dhimmi (väärä)
"Itse ilmoittaisin tuollaisen julistajan välittömästi poliisille."
Mutta kun näyttäisin sen perustuvan uskontoni lähdemateriaaleihin, niin siitähän se soppa syntyisi...
Uskonnonvapaus vs rikosoikeus? Dhimmi (väärä) kirjoitti:
"Itse ilmoittaisin tuollaisen julistajan välittömästi poliisille."
Mutta kun näyttäisin sen perustuvan uskontoni lähdemateriaaleihin, niin siitähän se soppa syntyisi...
Uskonnonvapaus vs rikosoikeus?..kaltaisiltasi.
Annoin jo viitteen, millaisista piireistä niitä löydät:
"Natsit ja Venäjän tsaarinaikaiset Mustan Sotnian agentit käyttivät tuollaista nimim. Dhimmin unelmoimaa provokaatiomenetelmää innostaessaan ihmisiä juutalaisvainoihin. Eipä ole omppu kauas puusta pudonnut."
Mutta etsiä saat itse.- Dhimmi (väärä)
Aabra-ham kirjoitti:
..kaltaisiltasi.
Annoin jo viitteen, millaisista piireistä niitä löydät:
"Natsit ja Venäjän tsaarinaikaiset Mustan Sotnian agentit käyttivät tuollaista nimim. Dhimmin unelmoimaa provokaatiomenetelmää innostaessaan ihmisiä juutalaisvainoihin. Eipä ole omppu kauas puusta pudonnut."
Mutta etsiä saat itse....sanalla "kaltaisiltasi" meitä muslimeja?
Kirjoitit myös:
"Natsit ja Venäjän tsaarinaikaiset..."
Rinnastatko nyt meidät muslimit myös natseiksi?
Millä perusteella? - sauli1
Aapo kertoisit poliisille? "Tuolla on muslimi joka ei oikeasti ole muslimi"?
Mitähän poliisin pitäisi tehdä?
Varmaan heittää sinut ulos..
- Heil Muhammed
Minä toivon Tammelle paljon ääniä. Tämä on totisesti taivaan lahja. Mies näyttäköön kunnolla, mitä islam oikeasti on!
- ääniä,
silloin saadaan säpinää politiikkaan ja paljon halpaa hupia kansalle.
Islam on iloinen asia, jos sitä ei ota liian vakavasti! Antaahan se paljon hauskuutta ja ajankulua tälläkin palstalla, ainakin niin kauan kunnes sharia-laki on täydellisesti voimaan saatettu Tammen toimesta Suomessa.
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23498Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a843286"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin522798IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-542618Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.902431Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭341483Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221259- 961228
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3401088Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll16983