Ale,rea,sale...

Muutaman kerran kanarian saarilla käyneenä,olen joskus keväisin huhtikuussa osunut alennusmyynti aikaan. Mieleeni tuli,että pääsiäinen kun osuu nyt maaliskuun loppuun alkaako heti sen jälkeen alennusmyynnit?
3566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

me tietää vaan paikalliset kauppiaat sen päättää eikä meidän pääsiäinen, kysy niiltä.

Äänestä

joka on espajan"stockmann"ilmoittelee ale myynnistä siten että tammikuun 7- helmikuun 29.tästä pidemmälle en tiedä.

Äänestä
  • Sivuhuomautuksena, pääsiäinenhän ei varsinaisesti ole "meidän" vaan sitä juhlitaan myös muissa maissa, joissa harrastetaan kristinuskoa, kuten Espanjassa. Ja sen paikka kalenrissa on sama. Mutta sillä ei kyllä taida olla vaikutusta alennusmyteihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saarilla kirjoitti:

Muutaman kerran kanarian saarilla käyneenä,olen joskus keväisin huhtikuussa osunut alennusmyynti aikaan. Mieleeni tuli,että pääsiäinen kun osuu nyt maaliskuun loppuun alkaako heti sen jälkeen alennusmyynnit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu