Huonot polvet?

Onko teillä kokemuksia huonoista polvista? Miten ilmenee? Meillä reilu 10 vuotias pikku koira jonka polvet naksahtelevat. Liikkeet ovat kovasti hidastuneet ei muuten ole kovin vanhan oloinen vielä. Makailee paljon. Agility on jouduttu lopettamaan hidastumisen myötä. Pystyykö huonoja polvia toteamaan muuten kuin kuvilla?
1194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eipä niitä juuri muuten kun röntgenillä. jonkun verran kait ell pystyy tunnustelemalla sanomaan. ja just noi oireet kuulostaa kans siltä: liikkeet hidastunu - eikä varmaan enää hyppää mielellään?

koirallasi voi olla nivelrikko, kuulostaa ainakin samalta kun meidän koiralla. siltä naksuu kans toinen jalka ja kuvissa löytyi nivelrikko. siitä ei voi tietää muuta kun että se ei parane, eteneminen kuulemma tosi yksilöllistä. koira on kuitenkin iloinen ja liikkuu hyvin, hoidoksi se saa pistoksia ja lisäravinteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apuvaa kirjoitti:

Onko teillä kokemuksia huonoista polvista? Miten ilmenee? Meillä reilu 10 vuotias pikku koira jonka polvet naksahtelevat. Liikkeet ovat kovasti hidastuneet ei muuten ole kovin vanhan oloinen vielä. Makailee paljon. Agility on jouduttu lopettamaan hidastumisen myötä. Pystyykö huonoja polvia toteamaan muuten kuin kuvilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu